TCG Deniz Fırkateyini Personelinden Başkan Bakırcıya Ziyaret Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


TCG Deniz Fırkateyini Personelinden Başkan Bakırcıya Ziyaret

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde görevli TCG Deniz Fırkateyini personelinden Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcıya Ziyaret.

Karadeniz “Deniz Yıldızı- 2012 Trafik Tatbikatı” kapsamında sefere çıkan Deniz Kuvvetlerine ait TCG Deniz isimli Fırkateyin Rize Limanına geldi.

13-14 ve 15 Nisan tarihleri arasında Rize limanında bulunacak olan gemi personeli kurum ziyaretleri kapsamında Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı’yı makamında ziyaret ettiler.

Gemi Personelini Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ve Başkan Vekili İrfan Kandil karşıladı.

Ziyaretten memnun kalan Başkan Bakırcı ; “Deniz Kuvvetlerimize ait TCG Deniz isimli gemimizin Rize limanımıza gelmesi bizleri mutlu etmiştir. Deniz şehri olduğumuz için halkımızın da denize ve gemilerimize karşı ayrı bir tutkusu olduğu bilinmektedir. Kısa bir süreliğine Rize limanımızda bulunan savaş gemimizi halkımızın ziyaret edip gezmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Deniz Kuvvetleri TCG Deniz Gemisi Komutanı Dnz. Kur. Alb. Aykar Tekin yapmış olduğu açıklamada; “Karadeniz’e daha önce yapmış olduğum seferler olmuştur. Farklı illerimizin limanlarına geldim. Dikkatimi çeken insanların sıcakkanlı oluşudur. Yanımızda görev yapan Karadenizli askerlerimizden de bunu hissetmekteyiz. 15 Nisan Pazar gününe kadar Rize limanındayız. Rize halkını gemimizde misafir etmekten onur duyarız” dedi.

Ziyaret sonunda Başkan Bakırcıya TCG Deniz Gemisini simgeleyen şapka hediye edilirken Başkan Bakırcı gemi komutanı ve ekibine Rize Çayı hediye etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ