Sinan Özen

21.11.2018
1.526
Sinan Özen

Herşeyi mümkün olduğunca kısa ve öz anlattım.

Rize çayeli’nde dünyaya geldim.Babamın işi dolayısıyla çucukluğumun bir kaç yılı İzmit’te geçti, daha sonra İstanbula yerleştik.İlk ve ortaokulumu İstanbulda okudum, lise tahsilimi Rize Endüstüri Meslek Lisesi Torna Tasviye bölümünden aldım.

İstanbul’a ailemin yanına dönerek mesleğimle ilğili girişimlerde bulundum, fakat içimde müzik sevgisi her zaman mesleğimin önüne geçti, bu çocukluk yıllarımdan başlayıp okul yıllarında artarak devam etti.

Böyle bir aşkı durdurmaya ben dahil kimsenin gücü yetmez hale geldi. Benim için beste yapmak şarkı söylemekhayatın vazgeçilmezlerindendi.

Artık bir yerden başlamam gerekiyordu, ama nereden başlayacağımı bilemiyordum, yardım alabileceğim kimse yoktu 1981 yılında tesadüfen bir gazetecini açmış olduğu ses yarışması ilanını görüp katılmamla başladı.Yarışmayı kazanmama

ramen herhangi bir girişimde bulunulmadı, böylece ilk denemem hayal kırıklığıyla başladı. Daha sonra müzisyen bir arkadaşımın tanıştırmış olduğu konservatuar hocam olan Süheyla Altmışdörtten nota ve solfej dersleri aldım.

Aonra udi bestekar rahmetli İrfan Özbakır’dan ud ve nota sorfej dersleri aldım.Hocalarımın teşvikiyle 1982 yılında İstanbul Devlet Konservatuarına girdim.

Profesyonel müzik hayatıma 1989 yılında Rüyalarım Olmasa adlı albümle başladım.

YORUMLAR

  1. Smoovee dedi ki:

    Sinan Özen üstad kesinlikle bi efsanedir,kendisiyle tanışacağım gün saygıyla eğilip,elini öpüp başımın üstüne koyacağım.Üstadım benim be..