Shota Rustavelli Üniversitesinden Rize Üniversitesine Ziyaret Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


Shota Rustavelli Üniversitesinden Rize Üniversitesine Ziyaret

Gürcistan Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi, Rize Üniversitesi ile ikili ilişkileri geliştirmek, öğrenci ve akademisyen değişimi ve ortak çalışmalar yapmak amacıyla Rektör Prof. Dr. Aliosha BAKURİDZE başkanlığındaki dokuz kişilik heyetle RÜ’yü ziyaret etti.

Rektörlük Toplantı Salonu’nda yapılan genel görüşmelerden sonra Rize Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ meslektaşı Prof. Dr. Aliosha BAKURİDZE ile ikili görüşmelerde bulunmak için makama geçtiler. İki üniversite arasında yapılabilecek ve geliştirilebilecek alanlar hakkında bilgi alışverişinde bulunulan konuşmadan sonra Shota Rustaveli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aliosha BAKURİDZE Rektör Prof. Dr. Arif YILMAZ’a Gürcistan’ı ve Gürcistan’ın ünlü şairi olan, aynı zamanda üniversitenin de adını aldığı Shota RUSTAVELİ’yi tanıtan kitaplar ve bir Shota RUSTAVELİ plaketi hediye etti.

Heyetteki diğer katılımcılar ise Rize Üniversitesi’nde kendi bölümlerine karşılık gelen bölüm başkanları, yetkilileri ile Rize Üniversitesi ve Shota Rustavelli Devlet Üniversitesi arasında yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında görüştüler. Görüşmelerin ardından Shota Rustaveli Üniversitesi heyetine Rektör Prof. Dr. Arif YILMAZ eşliğinde, merkez kampüste yer alan fakülteler tanıtıldı. Katılımcılara hem Rize’nin güzelliklerini göstermek hem de misafirler ile öğle yemeği yemek amacıyla Güneysu ilçesine gidildi.

Rektör Prof. Dr. Arif YILMAZ, yapılan ziyaretten ötürü çok memnun olduğunu ve ilişkileri geliştirmek amacıyla bu tip ziyaretlerin daha sık yapılması gerektiğini söyledi. Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aliosha BAKURİDZE de RÜ Rektörü Prof. Dr. Arif YILMAZ’a ve ekibine memnuniyetlerini dile getirerek ilişkilerin artarak devam etmesi temennisinde bulundu.

Heyette Shota Rustaveli Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aliosha BAKURİDZE, Eğitim ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Marina KORİDZE, Avrupa Araştırmaları Başkanı Prof. Dr. Marina GİORGADZE, İngilizce Dil Eğitim Programı Başkanı Prof. Dr. Irine GOSHKHETELİANİ, Matematik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Vladimer BALADZE, Gürcü Fİloloji Fakültesi Türkiye Araştırma Programı Başkanı Prof. Dr. Lile TANDİLAVA, Gürcü Filoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ramaz KHALVASHİ, Anatomi Bölüm Başkanı Prof. Otar TSETSKHLADZE ve Rus Filolojisi Bölüm Başkanı Prof. Marine AROSHİDZE yer aldı. Rize Üniversitesi adına ise Rektör Prof. Dr. Arif YILMAZ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim YEREBAKAN, Dekanlar, Bölüm Başkanları ve Öğretim Üyeleri yer aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ