Rüyada Gümüş para Görmek

Rüyada Gümüş para Rüyasında beyaz ve güzel gümüş para gören; güzel bir söz işitir yahut Zikrullah dinler. Kararmış ve üzeri resimli gümüş para; harp ve düşmanlıktır. Sağlam gümüş para; acele haberdir. Kendisine kese içinde gümüş para verildiğini gören; vakıf olduğu bir sırrı muhafaza eder. Küçük gümüş paralar; küçük çocuklara delalettir. Küçük gümüş parayı kaybeden; çocuğu yüzünden kedere düşer. Kaybettiği parayı tekrar bulursa, bu üzüntüden kurtulur. Parayı bulamadığı takdirde çocuğu vefat eder.

İçinde gümüşten başka bir madenin bulunduğu paralar; dedikodudur. Bir terazinin gözünde gümüş paralar görenin, düşmanı çok olur. Kırık ve noksan para yalan haberdir.Kirmani diyor ki: Elde gümüş para görmek; güzel sözlere işarettir. Kırık para görmek; çok çeşitli sözler duymaktır. İri gümüş para, büyük maldır. Aile fertleri arasında gümüş para dağıttığını gören; onlara sözünü dinletir.

Bu para kırık veya silikse; tabir bunun aksidir. Evinde bir miktar gümüş para görenin eline, para geçer. Birçok gümüş para topladığını gören; halkı hukukundan men eder. Elinde parlak ve beyaz para görenin; bir evladı olur. Bir kese gümüş para bulan; helal mal kazanır. Büyük ni’met sahibi olur.Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Güzel ve parlak gümüş para; dinde doğru yol üzerinde olmaya delalettir. Başka madenlerle karışık gümüş para ise; dinde bozukluğa ve yanlış davranışlara işaret eder.Kırık paralar; dava, düşmanlık, kötü evlat ve haceti gidermekle tabir olunur. Gümüş; maldır. Gümüş para; altın paradan daha iyidir.

Bir çıkın içinde bol miktarda gümüş para görmek; sözdür. Rüyada, devlet başkanından gümüş paralar alan; üzülür. Gümüş saf değilse, yorum daha kuvvetlidir.El Salimi şöyle diyor: Gümüş para bulduğunu gören; evlenir yahut bir cariye alır. Bir mağarada gümüş para bulana, eşi veya başka bir kadın hile yapar. Bir kap içinde gümüş parası olduğunu görene mal veya sır verilir. Birine gümüş para veren ona sır veya mal emanet eder.

Zengin olduğunu, çok miktarda gümüş paraya sahipken bunları kaybettiğini görenin, malı azalır veya vefat eder yahutta zulme uğrar. Yeni, beyaz ve üzerinde adil bir padişaha ait resmin kazılı olduğu gümüş para bulmak; kazanca işarettir. Yeni ve güzel gümüş paraları birine verdiğini gören; o şahıs için ağlar. Kendisine gümüş para verilen için de bu rüyanın yorumu aynıdır. Bir miktar gümüş parası çalınan, evladı için herhangi bir sebeple ağlar. Sahibi olduğu gümüş parayı çaldıran veya kaybeden; oğlunun ölümü yahut hastalığı sebebiyle üzülür. Gümüş paralarını taksim eden; çocuğunu veya bir akrabasını evlendirmek suretiyle, mal sarfeder yahut işleri bozulur. Kesesinin delinerek, gümüş paralarının düştüğünü gören; vefat eder.

Kesesinde sivrisinek görmek te aynı şekilde yorumlanır.Gümüş paraya ihtiyacı olduğu halde, bulamayan veya az bir miktar alabilen; dinde doğru yolu bulur.Ebu Said’ül Vaaz diyor ki: Rüyasında gümüş para basanın karısı, hamile ise; erkek doğurur veya düşmanıyla arası düzelir. Bu rüyayı gören, dindar bir fakirse; menfaat sağlar. Pazısu üzerinde gümüş bir sikke gören, helalinden kazanır.

Bir kimseden saf gümüş para alacağı olan; o kimseden Allah için şahitlik etmesini bekler.Paralar ayarı tam olarak iade edilirse, şehadet yerine getirilir.Cafer-i Sadık (R.A.)’a göre gümüş hakiki ise şunlarla yorumlanır: Doğru söz, hacetten kurtulmak, velayet, memuriyet, toplu mal, iyi dost, evlat, hizmetkar, emniyet ve para. Rüya sahibi, din yolunda değilse; hapse veya başka üzüntüye işarettir. Kırık ve silik gümüş para; düşmanlık, üzüntü ve hapistir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.