Rüyada Gerdanlık Görmek

Rüyada Gerdanlık Rüyasında gerdanlık gören, layıksa velayet ve memuriyet sahibi olur. Gerdanlık süslüyse rüyanın yorumu daha iyidir. Rüya sahibi memuriyet için ehil değilse bile, rüya büyük kudret ve itibardır. Ayrıca emanet, insaf ve şöhretle de tabir olunur.Kirmani demiştir ki: Boynunda gerdanlık olduğunu gören; hem doğru hem yalan konuşur.Cabir’ül Mağribi diyor ki: Rüyasında altınla karışık gerdanlığı boynuna takan; Hacca gider.

Boynunda altın gerdanlık olduğunu gören; muradına nail olur. Fakat, rüya sahibi dini bozuk biriyse; günah işlemeye devam eder. Boynunda herhangi bir madenden gerdanlık gören; fesatlığı huy haline getirir. İşlerinde sıkıntı çeker ve emanete ihanet eder.Bir kadının boynunda gerdanlık görmesi, evliliğe işarettir. Gerdanlığı gümüştense; çok iyi bir eşi olur. Fakat, gerdanlığı altındansa yahut başka bir suretde süslüyse; eşiyle geçinmekte zorluk çeker.

Boynunda gerdanlık veya onun gibi kıymetli bir mücevher gören ehilse; vali olur yahut onun güzelliği ve uzunluğu nispetinde emaneti yerine getirir. Şayet adına kılade de denilen böyle gerdanlık cinsi bir zinet eşyası takan onun güzelliği derecesinde, mühim ve büyük bir imkana kavuşur. Gerdanında ağır bir kılade olup, bundan yorulduğunu gören; işlerinin çokluğundan ve ağırlığından bunalır.Bir kadın, boynunda kılade görürse; tabir eşiyle alakalı olur. Rüya buna göre yorumlanır.

Bazı tabirciler için gümüş kılade, altına göre daha aşağıdır. Buna mukabil bir kısım tabirci ise, gümüş boyun süsünü daha makbul saymışlardır. Bir başka yoruma nazaran bu rüya güzel bir cariyeye işarettir.Madenden başka bir maddeden yapılmış boyun süsü, düşmanlık ve davaya işarettir. Kıymetli taşlardan süslenmiş kılade yani gerdanlık benzeri boyun süsü görmek; ilimle tefsir olunur.

Cabir’ül Mağribi şöyle diyor: Bu rüya; kişinin kuvveti kıymeti, vazifesi ve makamıdır. Kılade ne kadar uzunsa, o derece iyidir. Kısa olması, bunun aksidir.Cafer-i Sadık (R.A.)’a göre, altın ve başka maddelerden yapılmış boyun süsü; Hacca işarettir. Tamamı altın olursa; velayet ve memuriyete delalet eder.Boyun bağı tarzındaki gerdanlık, erkek için; boğaz hastalığı, kadın için; zinet ve evlattır.

Günahkar için; iyi değildir. İçi boş veya dolu altın habbelerden (tanelerden) dizi halinde takılan gerdanlık ahd, emanet ve vasiyettir. Bu gerdanlık güzel olursa, verilen söz tutulur. Vasiyet yerine getirilir. Çirkin ve gayr-ı muntazam gerdanlık, bunun tersidir. Boynunda birçok gerdanlıklar dizili olanın karakteri daha sağlam olur. Şayet bunun ağırlığını hissederse, menfaat sağlar. Rüya sahibi kadınsa, evlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.