Rüyada Fırın tabiri Görmek

Rüyada Fırın tabiri Rüyada fırın görmek; üzüntüyle, sıkıntıyla, zalim fakat, nüfuz sahibi bir insanla ve kadınlarla tabir olunur. Ekmek yoğurmak hayırlıdır. İşin neticelenmesine ve rızk husulüne işarettir. Bir fırını yakıp kızdırdığını gören, hakime yakın olur. Soğuk fırın görmek; avamdan (halktan sıradan) bir kadına delalettir. Bir başka görüşe göre, emniyet ve selamettir.Kirmani demiştir ki: Fırında ekmek pişirmek; hayırlıdır. Ekmek pişirmeyi istediği halde, fırına koyduğu ekmeğin pişmediğini görmek; kat’iyyen iyi değildir.

Sıcak fırına giren; zalim bir hakimin zulmüne uğrar. Soğuk fırına girdiğini gören, halktan bir kadınla evlenir. Fırın kapısının kapalı olduğunu görmek; halkın geçim darlığı çekeceğine işarettir. Fırının yıkılması, zalimlerin ve zulümlerinin sonunu haber verir. Bir rivayete göre pahalılık ve kıtlıktır.Abdulgani’en Nablusi Rahmetullah buyuruyor ki: Rüyada evlere mahsus fırın görmek; hane sahibi, evin işlerini idare eden hizmetli, rüyayı görenin ambarı, mahzeni, parası, kasası ve sırrı ile tabir olunur.

Rüya bunlara göre yorumlanır.Çarşı fırını; mahkemeye, çocuk mektebine, zindana, hacetin giderilmesine, faydalı erzağa ve şifaya delalet eder. Rüya bunlara göre tabir edilir. Fırına girip, elindeki hamuru pişirenin; işleri hallolur. Hastaysa; şifaya kavuşur. Bir kumandanın idaresinde düşmanını yener. Hasmı hapsedilir veya evladı bir sanata yahut mektebe gider.

Bu rüya aynı zamanda, feyiz, bereket, ticarette kazanç ve bol rızk ifadesidir. Fırındaki aletler; rüya sahibinin, sanat ve alış-verişinde yardımcı olan evladını ve arkadaşlarını temsil eder.Bilinen bir fırın, geçim ve ticaretle tabir olunur. Bir rivayete göre, sahibinin nefsine delalet eder.

Fırında görülecek hayır ve şer, fazla ve eksik rüyayı görenin nefsine veya ticaret yaptığı yere göre yorumlanır. Fırının bakımlı yahut viran bir halde olması da aynı şekilde tabir edilir.Rüyada mechul bir fırın görmek; sultan, hakim, çarşı ve pazar ile tefsir olunur. Böyle bir fırına buğday yahut arpa gönderen hastaysa; vefat eder. Malı kadının idaresine geçer. Hükumete borcu varsa; öder veya çarşıya satılmak üzere mal gönderir. Rüyasında fırına arpa unu gönderenin satılmak üzere sevkettiği malı, ancak masrafını karşılar. Buğday unu gönderen, ticaret yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.