Rüyada Ezgi Görmek

Rüyada Ezgi Rüyada ezgi söylemek, batıl söze ve musibete delalet eder. Eğer söyleyenin sesi güzel ise faydalı ticarete, güzel değilse zararlı bir ticarete delalet eder. Rüyada şarkıcı ve türkücüyü görmek, bir doktoru, alimi, zikredeni veya bir hatibi görmeye delalet eder.Bir kimse rüyada bir yerde ahenkle türkü ve şarkı gibi şeyler söylendiğini görse, o yerde hasedcilerin yaptıkları hile ile dostların arasını ayıracak bir yalan söylenir. Rüyada ezgi söylemek, şer ve münakaşaya delalet eder.

Çünkü ezgiyle oynanırken değişik hareketler yapılır.Bir kimse rüyada çirkin bir şekilde türkü ve şarkı söylediğini görse, tembellik, miskinlik ve zillete delalet eder. Rüyada yolda gittiğini ve ahenkli bir şekilde ezgi söylediğini gören kimse, hakkında bu rüya hayırdır. Çünkü yolda güzel sesle bir şey okumak, rüya sahibinin geçiminin iyi ve kendisinin sevinçli olduğuna delalet eder.

Rüyada hamamda ezgi söylediğini gören kimsenin, sözünün açık olmasına ve meramını ifade edebildiğine delalet eder. Bir kimse rüyada sokak içinde veya geniş bir yerde ezgi söylediğini görse, bu rüya zengin ve şerefli kimseler hakkında iyi değildir. Onların rezil olmalarına, çirkin ve yersiz harekette bulunmalarına delalet eder. Fakirler hakkında da, onların akıllarının gitmesine delalet eder.Rüyada, hamamda ezgi söyleyen kimse, münakaşa yapar, çünkü hamamda ses layıkiyle açık ve seçik olmayan bir gürültüden ibarettir.

Münakaşa yapmak da böyledir. Muttaki bir kimsenin rüyada sokak içinde türkü ve şarkı söylediğini görmesi, o kimsenin o sokakta meydana gelecek bir fitnede hazır bulunmasına delalet eder. Rezil kimselerin rüyada sokak için ezgi söylemeleri, akıllarının noksanlığına delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.