Rüyada Evlenmek Görmek

Rüyada Evlenmek Kirmani rahmetullah demiştir ki: Bekar bir erkeğin rüyada evlenmesi, evlendiği kadının güzelliği nispetinde hayır ve menfaattir. Rüya sahibi nüfuz, itibar, mevki ve servete kavuşur. Hiç tanımadığı o zamana kadar görmediği ve ismini bile sormadığı bir kadınla evlenmek; evinden veya yakın çevresinden birinin yahut bizzat rüya sahibinin vefatına işaret eder.

Damat olduğu halde, zevcesini görmeyen hatta tanımayan ve güvey olduğunu deliller göstererek anlatmaya çalışan; vefat eder.İhtiyar bir kadınla yahut akrabasıyla evlendiğini görmek; büyük hayırdır Bu rüyanın tabiri kadın için de aynıdır. Evlendiğinden halkın haberi olmayan ve zevcesini göremeyen hasta, vefat eder. Ölümü güzel olur. Merhametli bir kadınla evlenen ailesine seyyit ve reis olur. Ölmüş bir kadınla evlendiğini görenin ümidini kestiği bir işi tekrar hayat bulur.

Fakat, evlendiği halde, gerdeğe girmezse; bu işteki muvaffakiyeti devam etmez.Bazılarına göre, nikah caiz olmayan ölmüş bir kadınla izdivac eden; akrabasına iyilik eder. Buna mukabil nikah düşmeyen sağlıklı bir kadınla evlenen; akrabalarından ayrılır. Alakaları kesilir. Kadının evli bir erkekle evlenerek gerdeğe girmesi; o kadının işlerinin karışacağına, halinin değişeceğine işarettir. Bir ölüyle kendi evinde gerdeğe giren kadın, vefat eder.Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Evlilik rüyası, zenginliğe delalet eder.

Evlendiği kadının vefat ettiğini gören; kendisine üzüntü ve sıkıntı getirecek bir iş için çalışır.İzdivac ettiği kadının Yahudi olduğunu gören; günaha girmesine sebep olacak bir işe başlar. Hıristiyan bir kadınla evlenen, batıl bir sanata yönelir. Mecusi (ateşe tapan) bir kadınla evlenen; dinini terk etmesine, yoldan çıkmasına sebep olacak bir işle meşgul olur. Rüyasında zina eden bir kadınla evlendiğini gören; fahişe ile evlenir. Huysuz ve ahlaksız bir kadınla evlenen; öldürülür. Başka bir adamın karısıyla evlenip, beraberce kadının ilk kocasının yanına gittiklerini görenin izzeti, refahı ve geçimi bozulur. Rahatı sona erer.

Evli bir kadının rüyasında tekrar evlendiğini görmesi, üç türlü tabir olunur: Kadın hamileyse kız doğurur, kızının evlenmesi için gayret eder yahut eşiyle arasında tartışma çıkar. Evlendiği kadını öpen; şerefe, izzete ve çok büyük mala sahip olur. Rüyasında, süslenerek bir erkeğe evlenmek üzere gittiğini fakat, o erkeğe ulaşamadığını gören kadının eceli yakındır. Şayet kadın, rüyasındaki eşine ulaşır ve birbirlerine yakınlık gösterirlerse menfaat ve murattır.Herhangi bir hayvanla evlendiğini gören; hayvan gibi bir kadınla izdivac eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.