Rüyada Erkek tabiri Görmek

Rüyada Erkek tabiri Rüya aleminde tanınan bir erkek görmek hayır ve berekettir. Rüya sahibinin gurbette tanıdığı varsa; ya kendi gelir, ya haberi ulaşır. Bildiği bir ihtiyarı rüyasında gören ve onunla konuşanın hayır bereket, mal ve rızkı ziyadeleşir. Saç ve sakalı siyah beyaz kıllarla kaplı, iri vücutlu tanınmış bir erkek; hayır ve berekete delalet eder. Bu şahsın vücudu ne kadar iriyse temsil ettiği hayır ve bereket o nispette büyük olur. Meçhul, bilinmeyen bir ihtiyar, insanın eline geçen herhangi bir şeye işaret eder.

Bu ihtiyarın haşmet, heybet ve vekarı ne derece çoksa; hayır da o kadar büyüktür. Rüya sahibi bütün arzularına vasıl olur. Fakat, saçı sakalı tamamen ağarmış, hiç siyahı kalmamış bir ihtiyarın ifade ettiği hayır; daha az ve zayıftır.Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Rüya aleminde ihtiyar görmek; dört surette tabir olunur. Bunlar: Hayır, bereket, ihtiyacın karşılanması ve emniyettir.Rüyasında şerefli bir ihtiyarın kendisine doğru geldiğini görene; hayır ve bereket öyle gelir. Böyle bir ihtiyarın iltifatına ve hitabına muhatap olanın; işleri yoluna girer, maksadına nail olur.

Bu ihtiyardan kaçan, ona arkasını dönen yahut onun kendisine sırt çevirdiğini gören; hayır, bereket, emniyet ve maksadından uzaklaşır.Rüyasında tanıdığı veya bilmediği genç yahut orta yaşlı bir erkeği, bütün azaları yerinde, güzel yüzlü ve tebessüm ederken görmek; hayırdır.

Lakin, böyle bir erkeği; çatık kaşlı, asık suratlı yahut organlarından biri noksan olarak görmek; yukarıdaki tabirin aksidir. Düşmana delalet eder. İhtiyar ve gençlerden müteşekkil bir topluluk görmek; hususan onlardan hayır ve takvaya ait bir söz işitmek; rahmet ile yorumlanır. Bu cemaatten birinin, kendisine bilhassa iyi bir şey verdiğini görmek; rahmet ve bereketin süratle hasıl olacağına delalet eder.

Eğer rüya sahibi bir şey vermişse, topluluğa hayrı dokunur.Gençlik taslayan, gençler gibi giyinen ve kendisi genç gibi göstermeye çalışan bir ihtiyarı gören, eliyle şeref ve izzetini azaltır. Kendini ihtiyarlar safında gören, onlar gibi hareket eden bir genci görmek ise; şeref, itibar ve kuvvetin artmasına delalet eder. İhtiyar bir hastanın kendini genç görmesi, şifa bulacağının işaretidir. Bir kavle göre ise, rüya sahibi vefat eder. Bir genç rüyasında sakalının birdenbire ağardığını görürse halk kendisine hürmet eder.Bir ihtiyar beyaz saç ve sakalının siyaha döndüğünü görürse kuvveti artar. Bahtiyar olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.