Rüyada Elma tabiri Görmek

Rüyada Elma tabiri

Rüyada elma görmek, evlada ve güzel yüzlülere delalet eder. Elma, kişinin hizmeti ve arzu ettiği şeydir ki, tabir de bu istikamettedir. Mesela, rüya sahibi sultan olursa, gördüğü elma onun mülkü, tüccar olursa, ticaret ve kazancı, ziraatçı ise, ziraatı ile tabir edilir. Kendisine bir elma geldiğini veya elmayı verdiğini görse vasfolunduğu kadar arzu ve isteği sebebiyle bir şeye nail olur. Bazı tabirciler, tatlı elma helal rızk, ekşi elma haram rızktır, demişlerdir.Sultanın kendisine elma attığını gören kimseye arzu ettiği bir şeyin, — sultan tarafından— müjdesini getiren bir insana delalet eder.

Elma ağacı, insana yakın mü’min bir kimsesidir. Bundan dolayı bir kimse elma ağacı ektiğini görse, bir yetimi terbiye eder. Elma yediğini gören, insanların baktığı bir malı yer. Elma topladığını görse, medhedilmeye layık, şerefli ve aziz bir kimseden mala erişir. Sayılı elma, sayılı paraya delalet eder.Mescidde elma kokladığım gören, evlenir. Tabir, kadın için de böyledir. Günah işlenen bir mecliste kadının elma kokladığım görmesi, halkın diline düşüp kötü şöhret kazanmasına delalet eder.Bir kadın, tanıyıp bildiği yerde elma yediğini görse, güzel bir çocuk doğurur.

Rüyada elmayı ısırmak, hayır ve ihsana, kazanca, faideye ve menfaate kavuşmaktır. Elma, dostlarla da tabir edilir. Bazı tabirciler, elma yediğini gören kimsenin bir düşmanı olur, dediler.Elma çok şehvete de delalet eder. Ekşi elma dağınıklığa, zararlara, bağırıp çağırmaya, ekşi elma ağacı da yine bağırma ve feryad etmeye delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.