Rüyada Ekin biçmek Görmek

Rüyada Ekin biçmek Rüyada ekin biçmek, güç şeyi kolaylaştırmağa ve çabuk elde edilen rızka delalet eder. Bazan da ekin biçeni görmek, helaka ve mevizeye delalet eder. Bir kimse rüyada bir yerde ekin biçtiğini görse eğer o yerde harp var veya celladların bulunduğu bir yer ise, o belde de orak ile biçilen ekin miktarınca kılıçla halk helak edilir.Eğer biçilen ekin kendisinde harp olmayan bir şehirde ise ve o ekin de en büyük cami yahut mahalleler arasında yahut dağınık evler arasında ise, Allah’ın (C.C.) kılıcı olan veba ve taun gibi hastalıklara delalet eder.

Eğer biçilen ekin çarşılardan birisinde ise o çarşı halkının menfaatlerinin çokluğuna, alışverişleri iyi gidip yaptıkları ticaretten kazanç sağlamalarına delalet eder. Eğer biçilen ekin mes-cid ve hayır yerlerinden bir camide olursa, ekini de bizzat halkın kendisi biçiyor ve tanımadığı kimse de yoksa, her biçen kimse için meydana gelecek ücretlere ve sevaba delalet eder.Kemale erdikten sonra biçilmiş ekini çift öküzlerinin önüne atmak, ekindeki iyiliğe ve afetten uzak olmasma delalet eder.

Ekin kemale ermemişse ziraata erişecek afete yahut yiyeceklerin pahalılığına delalet eder. Ekin biçmek, onu biçen için mükafat olarak nail olacağı sevaba delalet eder. Ekinin mevsimsiz olması ölüm ve kıtaldir. Eğer biçilen ekin yeşil olursa, gençlerin ölmesine, beyaz ise ihtiyarların ölmesine delalet eder.Biçilmiş ekin içerisinde yürüdüğünü gören kimse mücahid saflarında gezinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.