Rüyada Dudaklar tabiri Görmek

Rüyada Dudaklar tabiri udaklar rüya sahibinin yardımcısıdır. Alt dudak, üst dudaktan daha hayırlıdır. Bazı tabircilere göre, dudaklar akrabaları temsil eder. Üst dudak; erkek, alt dudak; kadın akrabaya delalettir. Rüyada üst dudağın kopması veya kesilmesi ni’met ve malın zevaline yani sonuna, kaybına işarettir. Alt dudakta aynı hali görenin karısı vefat eder yahut boşanırlar.

Kirmani demiştir ki: Rüyasında iki dudağını düşmüş görmek, ana veya baba yüzünden büyük üzüntüye düçar olmaktır. Bir rivayete göre; bu rüya, sahibinin iftiracı ve münafık olduğuna işarettir. Dudaklarında uyanık iken çirkin sayılan bir hali rüyada görmek; üzüntüye, düşünceye delalet eder. İki dudağının açılmaz bir şekilde birbirine yapışmış olduğunu görenin işleri bağlanır. Müşkülata uğrar. Bilhassa konuşmak istediği halde, buna muvaffak olamamak, uğranılacak bela ve musibetin daha büyük olacağına işarettir.

Dudağının üstünde ben gören kadın, şeref ve makam sahibi olur. Aynı rüyayı erkek görürse malı çoğalır. Dudaklarını tükürük ile ıslatmak; aile ve akraba arasında ortaya çıkacak düşmanlığın habercisidir. Şayet rüya sahibinin ailesi yoksa, ortaya çıkacak kötülük yalnız kendisini ilgilendirir. İki dudağının veya birinin, bir madene benzemesi hayırsızlığa delalet eder.Rüyasında dudaklarındaki kırmızılığın arttığını görmek; sözünün geçkin ve dinlenir olmasına işaret eder.

Dudakların sarı renkte olması, ye’se yani ümitsizliğe, mahrumiyet, korku, zaaf ve hastalığa delalettir. Siyah dudak gören ise, feraha çıkmayı ümit ettiği yerden, sıkıntı ve kederle karşılaşır.Dudaklarını renksiz veya bu renklerden gayrı bir renge boyanmış olduğunu görmek; iyi değildir. Aynı şekilde dudakların üzerinde dakk denilen ve iğne ile yapılan dövme görmek de hayra yorulmaz.

Cafer-i Sadık (R.A.) buyurmuşlardır ki: Dudaklar rüyada evlat ile tabir olunur. Üst dudak; erkek, alt dudak; kız evlada delalet eder. Onlarda iyi ve kötü bir şey görmek; evlatta aynı şekilde iyilik ve kötülük vuku’una işarettir. Kalın dudak görenin evladı tam manasıyla sağlıklı olur. İnce dudak görmek ise, onların zayıf nahif olmalarına işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.