Rüyada Damarlar Görmek

Rüyada Damarlar Damarlar ve sinirler insanın iş münasebetlerini, ev halkını ve diğer yakınlarını temsil eder. Damarlarından veya sinirlerinden birinin kesildiğini, koptuğunu yahut kuruduğunu görenin; ailesin-den biri, belki de kendisi vefat eder.

Kirmani diyor ki: Rüyasında damar ve sinirlerinin arttığını görenin nesli çok olur. Akrabaları artar.Ebu Said’ül Vaaz’a göre; hayvanların ve insanların büyük, küçük bütün damarları, menfaat sağlanacak işlere işarettir. Damarın kesilmesi veya kopması, ise zarar görülecek maldır.Abdülgani’en Nablusi, bu rüyayı insanın hayatı ve bedeniyle tabir eder. Damarında yahut sinirlerinde ağrı ve hastalık görenin işleri karmakarışık olur. Dertleri artar.

Hasta birisinin bu rüyayı görmesi, ecelinin çok yakın olduğuna işarettir.Damarlar, insanın ailesidir. Damarlarından birinin koptuğunu veya delindiğini görenin yakın bir akrabası yahut kendisi kısa zamanda vefat eder. Bazen de bu rüya akrabalarından ölüm olmaksızın ayrılmaya delalettir. Damarlar insanın ailesi ve akrabalarını temsil ettiğinden bunlarda meydana gelecek bir kopma veya eksilme bu yakınlarından birinin vefatına işarettir. Bilinen damarlardan birinden kan almak veya mutad hareketlerle nabız yoklamak; ömür, geçim ve aile büyükleriyle tabir edilir.Damarlarından kan aktığını görmek; zengin için mal kaybı, fakir için kazançtır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.