Rüyada Dağlamak Görmek

Rüyada Dağlamak Bu rüya makbul olmayan şeylere sarfedilen malı ifade eder. Bir rivayete göre, rüya sahibinin cimriliğine işarettir. Bazı tabircilere dağlamak; acı sözdür. Makam sahibi bir kişi için evliliğe, işlerinde istikrara, kadın için ise doğuma delalet eder.Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Rüya sahibi ehilse; velayete ve yüksek makamlara ulaşır.

Hz. Ebu Bekir-i Sıddık (R.A.) bir gün Efendimiz (S.A.V.)’e “Ya Resulullah göğsümde iki dağlama izi gördüm” deyince Hz. Fahr-i Kainat Efendimiz “İki sene halka idarecilik edersin” cevabını vermişlerdir.Kirmani demiştir ki: Rüyasında dağlandığını, buradan kan veya irin çıktığını gören; uzun müddet hükumet işlerinde yahut devlet başkanının hizmetinde bulunur.

Eğer dağlandığı yerden kan ve irin çıkmazsa bu vazifede çok kalmaz.Danyal (A.S.)’a göre, dağlandığını veya birini dağladığını gören o şahıstan tatsız bir söz işitir, bundan dolayı çok üzülür. Yahut, bir suç ile itham edilir. Eğer bir hastalığın şifası için dağlanmışsa, rüya sahibi dinde doğru yolu bulur.Cafer-i Sadık; “Rüyasında ateşle dağlandığını gören zekatını vermez veya askerlik hizmetinde bulunur” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.