Rüyada Ağız Görmek

Rüyada Ağız Rüyada ağız, sahibinin işinin başlangıcı ve sonudur. İyilik ve kötülüğün kabı rızkın mecrası ve işlerinin idarecisidir.Rüyada ağızdan çıkan şey, tâbirce o kimsenin hayır ve serden söylediği sözü ve ağıza giren şey de, onun rızkıdır. Rüyada ağzını kapanmış veya kilitlenmiş gören kimse, kâfirdir. Ağız, ölüme, hayata, söze, meskene, kaba, hamama, değirmene, mahzen ve sandığa, zevceye, içine su dökülen çukura, isteğe, tehlikeli yerlere, mabede, rızka, sanata, hidayet ve sapıklığa delâlet eder.Bir kimse rüyada ağzının yok olduğunu görse, o kimsenin ölümüne delâlet eder.

Hasta olan bir kimse, ağzının büyük ve güzel olduğunu görse, o hastanın selâmet ve hayatına delâlet eder. Geçimini simsarlık ve bekçilik gibi şeylerle sağlayan kimse, rüyada ağzının yok olduğunu görse, işlerinin durgunluğuna idare ve maişetinin güçlenmesine delâlet eder. Bu rüyanın aksini görmek de tâbirin aksine delâlet eder.Bazan da ağzın yokluğu, meskenin harap olmasına, kabın kırılmasına ve hapishanenin boş kalmasına delâlet eder.

Eğer ağız hamama delâlet ederse, tükrük hamamın suyu, dil de oranın işlerini yürütendir. Eğer ağız değirmene delâlet ederse, onun öğüttüğü, ağza giren yemektir. Ağız, mahzene delâlet eder. Çünkü ağı-za giren şey her zaman gizlidir. Ağzın sandığa delâlet etmesi bunun içindir. Ağız, zevceye de delâlet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.