Rüyada Çocuk Görmek

Rüyada Çocuk Rüyada güzel ve sevimli bir erkek çocuğunun kendisine doğru geldiğini görmek, iki şekilde tabir olunur. Melek ve müjde. Kucağında küçük çocuk taşıyan; kederlenmesine sebep olacak bir hadise ile karşılaşır. Bazı tabircilere göre, kundaktaki bir çocuğu kucağında götürmek; şayet çocuk ağlamıyorsa, iyidir. Rüya sahibinin sıkıntısı varsa selamete çıkar. Korktuğu şeyden emin olur. Fakat, kundaktaki çocuk, korkulu bir halde ağlayıp çırpınıyorsa, rüya hayra delalet etmez.

Kendini kundakta küçük bir çocuk olarak görmek, dört türlü tabir olunur. Mal kaybı, hapis, hastalık ve cinnet. Bu rüyayı gören fakirse, ihtiyarlığın bunaklık günlerine kadar yaşar. Tanınmış küçük bir çocuğu oynuyor görmek; iyi değildir. Fakat, bu çocuğu bir şey öğrenirken görmek, bilakis hayır ve menfaate delalettir. Mühim bir şahsiyetin çocuğunun rüya sahibini elinden tutup, maka-mına veya evine götürmesi hayır ve ni’mettir.

Küçük bir çocuğun kaybolması bir görüşe göre; sıkıntıların sonudur. Fakat, başka bir görüşe göre; üzüntü ve kederlerin başlangıcıdır.Karısının bir erkek çocuk doğurduğunu görmek; devlet, servet, saadet ve baht açıklığına işarettir. Yeni doğmuş, kundaklı bir çocuğun yürümesi ise, parlak talihinin çabucak ziyadeleşeceğine, yükseleceğine işaret eder.Güzel, sevimli, güler yüzlü küçük bir çocuğun gülmesi; hayırlıdır.

Buna mukabil bir organı noksan, çirkin görünüşlü ve ağlamakta olan bir çocuk; felaket, musibet ve keder habercisidir.Küçük bir çocuktan haber almak; o haberin olduğu gibi çıkacağına delalettir. Çünkü tabircilerin çoğu rüyada görülen küçük çocuğu, melekle yorumlamışlardır. Dolayısıyle, küçük çocuğun rüyadaki sözleri, bir meleğin sözleri kadar muteberdir.

Yeni doğmuş, kundaklı bir çocuğun konuştuğunu görmek, dünya ve ahiret saadeti için müjdedir.Rüyada küçük kız çocuğu görmek; erkek çocuk görmekten daha hayırlıdır. Güzel, sevimli ve güler yüzlü bir kız çocuğu da hayır ve menfaatle yorumlanır.Küçük bir kız çocuğunu kucağında taşımak; devlet, ni’met, haber, menfaat ve bol rızık ifadesidir. Kundaktaki küçük bir kız çocuğunu kucağına alan, şayet işinden çıkarılmışsa; geri döner. Tüccarsa; çok kazanır. Zenginse; serveti artar.

Rüya sahibi hapisteyse; kurtulur, hastaysa iyileşir, borçluysa; borcunu öder. Hulasa bu her bakımdan hayırlı bir rüyadır.Karısının bir kız çocuk doğurduğunu gören, en kısa zamanda saadete kavuşur. Maksadına ulaşır, üzüntülerinden kurtulur. Bir kız çocuğunu öptüğünü, sevdiğini gören, fayda sağlayacağı hayırlı bir işe başlar. Kız çocuğunun kendisine güldüğünü görene talihi güler. Böyle bir çocuğun ağladığını görmek de sevinmeye delalettir. Kundaktaki küçük bir kız çocuğunun sevildiğini görmek; aynı şekilde sevinmektir. Devlet ve ni’metle tabir olunur.

O kadar ki, bu rüya sahibi herkesin hayret edeceği derecede geniş imkan-lara kavuşur. Kundaktaki kız çocuğunun birdenbire büyüyüp yürüdüğünü görmek; işinde, sanatında, ticaretinde, mal ve rızkında ümit edilemeyecek kadar büyümeye işarettir.Fakat, küçük bir kız çocuğunun vefatına şahit olmak veya ölmüş bir kız çocuğu görmek; yukarıdaki güzel tabirlerin tamamiyle aksidir. Kız çocuğunu hasta görenin, elindeki maddi imkanları tehlikeye girer. Çocuk iyileşirse, bu tehlike ortadan kalkar. Kız çocuğunun iğrenilecek bir hali, çirkin ve edepsiz bir tarafı yoksa, rüya hayırlıdır.Ancak, kötü vasıflara sahip bir kız çocuğu, mala işaret etse bile, o malın haram ve hayırsız olacağına bütün tabirciler ittifak etmişlerdir.

3 thoughts on “Rüyada Çocuk Görmek

  1. ben rüyamada yaklaşık 5 6 yaşlarda bir erkek çocugunun bana ve cemaate imamlık yaptıgını gördüm ve rükü ederken ön saftaki iki çocugun cıplak ayklarını gördüm okadar sevimli aykları vardıki .. ve imam olan cocuk yüzünü görmedigim cocuk sa bir secdeye kapandıki yaklaşık dakikaya vurmaya kalksan rahat bi 5 dakika vardı sonra düzeldi ve son oturuş yaptı ve sag sola selam vererek namazı bitirdi ve biz cemaat olarak mescitten cıkmaya niyetlenirken dışarıdan bir olgun bir erkek yaklaşık 35 ila 40 yaşlarında zayıf uzun boylu biri yanıma gelerek bana kagıt para teklif etti tam iki milyar beşyüz vardı ve ben dedimki beyfendi bu para benm olamaz çünkü beb bu mescide ilk geldim tanıdıgım yok hayır dedi sen kamil güney dedilmisin evet dedim o da dediki tamam işte ozaman karıştırma şimdi al bu senin ? parayı saydım da 5 tane yüzlük panglot diyerleri ise on milyonluk panglotlar dı bunun yorumunu bana yaparmısınız teşekkür ederim

  2. Ben 1,5 yasindaki erkek yeğenimi 3 adim atip sonra yere oturduğunu gordum bunu yirumlayabilir misiniz?

  3. ben rüyamda bir kız cocugu gördüm durmadan aglıyordu yolun ortasında bizde arabaya binmiş gidiyorduk arkamızdan aglıyordu arabalar ona carpacak diye cok korkuyordum ona bagırıyordum kenara gec diye ama ooo bana bakım sadece gözlerinden yaş geliyordu.arkamızdan baka kaldı arabada annem babam ve ben vardık oooo sadece bana bakıyordu gözlerinden yaş akıyordu ne olur biri bunu bana acıklasın ne anlama geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.