Rüyada Çivi Görmek

Rüyada Çivi Rüyada çivi görmenin birkaç türlü tabiri vardır. Rüyasında çivi bulduğunu gören, kardeş gibi bir dost edinir. Duvara çivi çakan, erkek kardeşini yerinde ve evinde tutar. Yere çivi çaktığını görenin, erkek kardeşi evlenir. Arkasına çivi çakıldığını görenin, şöhreti yeryüzünü tutacak dindar, çok kudretli ve kıymetli bir oğlu olur.

Kirmani’ye göre, rüyada çivi görenin, din ve dünya hayatında şerefi kalıcı olur. Elinde demir, bakır, altın, gümüş, dökme, kemik veya ağaçtan yapılmış bir çivi olduğunu, bunu yere çaktığını gören; evlenir veya sadık bir dost edinir. Çaktığı çivinin yerinde sağlam durduğunu gören; muradına ulaşır. Emeli yerine gelir. Bir tahtaya veya direğe çivi çakan münafık ve yalancı bir şahıstan sadakat bekler.

Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Rüyasında dökme veya demirden yapılmış çivi görenin işleri ters gider. Şayet çivi ağaç veya kemikten imal edilmişse, rüya sahibi için kuvvet, iyi hal ve güzel amel işaretidir. Elindeki demir çiviyi yere çakanın bir oğlu olur. Ya ilim ve hikmet tahsil eder, yahut alimleri ve hukemayı sever. Onlarla sohbet eder. Yere altından veya gümüşten çivi çakan, zengin olur. Ticaretten kar sağlar.

Ebu Said’ül Vaaz’a göre çivi; halife veya devlet idarecilerinden biriyle tabir olunur.Cafer-i Sadık ise, çivi rüyasını dört türlü yorumlar. Bunlar: Erkek kardeş, evlat, sadık dost, ve evliliktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.