Rüyada Cenaze merasimi Görmek

Rüyada Cenaze merasimi Halkın bir cenazede yürüdüklerini görmek, cenaze sahibinin o cemaate reis olacağına yahutta bu vesileyle onlara eziyet edeceğine işaret eder. Bir cenazenin kendisini taşıyanlarla beraber uçtuğunu görmek; o bölgede yaşayan kıymetli bir zatın ölümüne delalettir. Eğer cenaze bilinen biriyse, o vefat eder. Cenazenin kendi kendine yer üzerinde yürüdüğünü gören, yolculuğa çıkar. Rüya sahibi kadınsa, evlenir. Evliyse, dini bozulur.

Cena-zesini kimsenin taşımadığını gören, itibardan düşer. İşleri bozulur.Ebu Said’ül Vaaz diyor ki: Cenaze rüyası, münafık bir insan ile tabir olunur. Tanınmış bir şahsın cenazesinin ortada kaldığını görmek, o kişinin hapsine işarettir. Eğer cenaze meçhul ise, rüya sahibi için iyi değildir. Rüyasında bir cenazeyi yüklendiğini gören, yüksek makamdaki birinden faydalanır. Ona tabi olur. Sözü dinlenir. Halk kendisine muhtac olur.

Halkın, cenazesini elleri üzerinde taşıdıklarını gören, büyük nüfuz kazanır. Hükmü geçer. Halkın, cenazesinin arkasından ağladıklarını görenin, akıbeti iyi olur. Ahalinin, cenazesinin ardından ağladığını, dua edildiğini, iyi konuşulduğunu görmek te böyledir. Cenazesinin ardından kötü konuşulduğunu görenin, akıbeti kötü olur. Bir çarşıda cenaze görmek, çarşıdaki eşya-nın tükeneceğine delalet eder.

Tanınmış bir şahsın cenaze üzerine yüklendiğini görmek; hakkın sahibine ulaşmasına, bir cenazenin havada yürüdüğünü görmek; büyük bir zatın vefatına ve halkın bu sebeple üzüleceklerine işarettir.Yere konulmuş bir ölünün kendi kendine gittiğini gören, gemiye biner. Büyük bir cenazenin bir mekana konulduğunu görmek, orada yaşayanların fena şeyler yapacaklarına delalet eder.Kirmani’ye göre bir cenazenin işlerini düzenlemekle vazifeli olduğunu gören, düğün tertip eder.

Bir cenazeyi yüklenen, dini bozuk birine şefaat eder. Kendisinin bir cenazede götürüldüğünü gören ehilse, dini bozuk birine şefaat eder. Kendisinin bir cenazede götürüldüğünü gören layıksa, vali olur, değilse, itibar kazanır.Bazıları demişlerdir ki: Cenazesinin yüksek mevkideki şahıslar tarafından taşındığını gören, çok büyük bir makama gelir. Cenazesini götüren aşağı tabakadansa, rüya sahibinin durumu kötü olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.