Rüyada Buğday Görmek

Rüyada Buğday Rüyada buğday, meşakkatle meydana gelen şerefli bir maldır. Buğday satın aldığını gören kimse mala, ucuzluğa ve bolluğa erişir ve onun çoluk çocuğu çok olur. Sultan rüyada buğday karıştırdığını görse, piyasa pahalı olur. Buğday ektiğini gören kimse, Allah’ın (C.C), rızası olan bir iş işler. Buğday ektiğini gören kimse cihada çıkar. Buğday ekip arpa bittiğini gören kimsenin görünüşü içinden hayırlıdır. Kan bittiğini görse faiz yer.

Rüyada yaş buğday yemek, ibadet cihetiyle iyiliğe delalet eder. Yeşil başak, ucuzluk ve bolluk senesidir. Kök ve kalem üzerindeki kuru başak, başakların sayısı nispetinde kurak ve kıtlık senelerdir. Rüyada, elde veya bir kap içinde yahut harman yerinde biriktirilmiş görülen başaklar, sahibi için başkasının kazancından isabet edecek mala, yahut başakların azlığı – çokluğu nisbetinde ilme delalet eder.Ziraatçısını ve biçeni tanıdığı halde dökülen ekin başaklarından topladığmı gören kimse, ziraat sahibinden müteaddid ve devamlı hayra nail olur.

Bir yerde mevsimsiz ekin biçtiğini görse, o yerde ölüm, harp ve fitne meydana çıkar. Biçilen ekin başakları sarı iseler ihtiyarların, yeşil iseler gençlerin ölüm ve öldürülmelerine delalet eder. Rüyada, kuru buğday yemekte hayır yoktur. Buğday gören, melikten hayra nail olur. Kurumuş buğday başağı haram maldır.Buğdayı verip bedelinde arpa aldığını gören kimse, Kur’anı şiir ile değişir.

Rüyada yatak üzerinde görülen buğday hanımın gebeliğine delalet eder. Bazıları da, bir şey ektiğini gören kimsenin hanımı hamile olur, dediler. Kuru veya pişmiş buğday yediğini gören kimseye istenmeyen ve nahoş bir şey isabet eder. Karnı, derisi veya ağzının tamamen kuru buğday dolu olduğunu gören kimsenin ömrünün tükenmesine, tamamen dolmamış ise kalan boşluk kadar ömrünün kaldığına delalet eder. Yeşil başaklı buğday yediğini gören, salih ve ibadet eden bir kimsedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.