Rüyada Üzüm Görmek

Rüyada Üzüm Rüyada görülen üzüm, güzel bir rızıktır. Üzüm devam eden toplu ve geniş bir rızıktır.Mevsiminde üzüm görmek dünyada meydana gelen ucuzluğa ve bol bir maişete delalet eder. Mevsiminin dışında üzüm görmek, rüya sahibinin vaktinden önce erişeceği hayırdır. Bazen de bu, vaktinden önce elde edeceği haram bir şeydir.Rüyada yerden bir salkım üzüm kaldırdığını gören kimse, bir kadın tarafından toplu bir mala nail olur.Rüyada görülen üzüm salkımları bir dirheme delalet eder.Siyah üzüm devam etmeyen bir rızıktır. Bazı tabirciler mevsiminde siyah üzüm, üzüntü ve keder, mevsimi dışında ise hastalıktır, dediler. Eğer üzüm askıda olursa, şiddetli korkuya delalet eder.
Rüyada sultanın kapısından siyah üzüm kaldırdığını ve daneleri-nin sayısını da bildiğini gören kimse, o danelerin adedince dövülür. Beyaz üzüm, sırf hayır ve şifadır. Zira Nuh (A.S.) verem hastalıgına yakalandığı zaman Cenab-ı Hak tarafmdan beyaz üzüm yemesi vahyedildi, o da yiyerek şifa buldu.Siyah üzüm cüz’i bir menfaattir. Bazı tabirciler üzümün azında da çoğunda da üzüntü ve keder vardır, dediler.Yere düşmüş üzümü kaldırmak az bir menfaattir.Rüyada yerden bir üzüm kaldırdığını ve çekirdeğini alıp üzümü tekrar yere attığını gören kimse, hanımıyla çekişir ve müşkil bir durumda kalır.
Mevsiminde görülen üzüm, hayırdır ve kadınlardan veya onlar vasıtasıyla elde edilecek menfaata delalet eder.Üzüm güzel ve helal rızka, dostluk ve muhabbete delalet eder. Bazan rüyada üzüm yemek, —rüyada şarap içmek Üzüm yemeye delalet ettiği gibi — şarap içmeğe delalet eder. Bazen de cömert kimseden elde edilecek rızka delalet eder. Bazen de üzüm manasına olan «ineb» kelimesi yanlış yazılarak «Ayb» kelimesi meydana gelir.Üzümün siyahı geceye, beyazı da kusur manasına gelen gündüze delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.