Rüyada Bilezik Görmek

Rüyada Bilezik Bu rüya kadın için; evlilik, erkek için; üzüntüdür.Kirmani demiştir ki: Bir padişahın kendisine bilezik verdiğini görenin ya kendisi yahutta erkek kardeşi, erkek evlada sahip olur. Kollarda iki altın bilezik görmek, darlığa düşmektir.Ebu Said’ül Vaaz şöyle diyor: Kollarında altın bilezik gören, mirasa konar. Bir rivayete göre rüya sahibi dindarsa, ibadeti ve hayrı artar.Cabir’ül Mağribi diyor ki: Kollarında gümüş bilezik gören zahmet çekerek ni’met kazanır.Halid’ül İsfahani demiştir ki: Bir çift gümüş bilezik gören, sıkıntıya düşer. Lakin, gümüşün tabiri, altından daha hafiftir. Burma bilezik, düz bilezikten daha fenadır. İçi boş bilezik, dolu olandan iyidir.Ebu Said’ül Vaaz gümüş bileziği evlatla ve hizmetkarla yorumluyor.

Bir padişahın kollarında bilezik görmek, onun çirkin bir emir verip, şöhretini zedeleyeceğine işarettir. Bilezik hangi madenden ise onun tabirine bakılmalıdır.Cafer-i Sadık’a göre rüya şunların temsilcisidir. Riyaset (başkanlık), hikmet, hile, üzüntü, evlat ve erkek kardeş.Bazıları demişlerdir ki: Kollarına altın bilezik taktığını fakat, bunların büyük geldiğini gören, kedere düşer. Bu rüya, yalancı adamlarla da tabir olunur. Bilezik hangi madenden olursa olsun, kadın ve erkek için evliliktir.Altından pazı bileziği, Kirmani’ye göre gam ve kederdir. Gümüş bilezik, daha hafif bir üzüntüdür.

Pazısında gümüş bilezik gören, çocuğunu yahutta erkek kardeşinin kızını evlendirir. Rüya sahibi kadınsa, mala ve zinete kavuşur. Pazı bileziği, hangi madendense o madenin tabiri geçerlidir.Cabir’ül Mağribi diyor ki: Pazısında demirden bir pazı bileziği gören, akrabalarından kuvvet alır.Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Pazı bileziği, erkek kardeş tarafından gelecek kuvvettir. Rüyayı gören kadınsa, evlenir. Bileziğin imal edildiği maden, evleneceği erkeğin durumunu haber verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.