Rüyada Bıyık tabiri Görmek

Rüyada Bıyık tabiri Rüyada görülen bıyık, maldır. Bir kimse bıyığını kısalttığını görse, bunun sünnete uygun bir durum olduğuna delalet eder. Bıyığının fazlalaştığını ve uzadığını görse, sünnete mugayir bir hareketinin bulunduğuna delalet eder.Bir kimse, bıyığının kısa veya çenesini bozacak bir şekilde kısalt-sa, o kimsenin gördüğü eksiklik nisbetinde malı zayi olur.

Bıyığını adeta muhalif ve yemek yemeğe mani olacak derecede uzun görse, bulunduğu halin ayıp ve bid’at olduğuna delalet eder.Bıyığın fazla bir şekilde uzunluğu, keder ve sıkıntıya, Bazen de haram olan şeyleri içmekle şöhret bulmaya delalet eder.

Bıyığı normal şekilde kısaltmak ve düzeltmek, sünnete uymaya delalet eder.Bıyık ve sakalını kesmeyi hoş gören bir kimsenin, rüyada bıyık ve sakalını kesmesi, rahatlığa, tasa ve sıkuıtının gitmesine, bıyık ve sakalını kesmeyi çirkin görenin rüyada bıyık ve sakalmı kesmesi ise, rütbesinin gitmesine, fena bir şöhret almasına, fakirliğe düşmesine ve zarara uğramasına delalet eder.Bıyık kıllarının kısalığı güzel, uzunluğu ise, kötüdür. Bazan bıyık kıllarının uzunluğu, içki içmeye veya zekat vermemeye yahut sahibi tarafından istenen emaneti sahibine iade etmemeye delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.