Rüyada Tırnak tabiri Görmek

Rüyada Tırnak tabiri Rüyada tırnak görmek; insanın zineti, kahramanlığı, kuvveti, zenginliği ve fakirliği ile tabir olunur. Rüya bunlara göre yorumlanır.Kirmani demiştir ki: Tırnağında bir noksan, kırılma ve kopma gören, malını ve kuvvetini kaybeder. Tırnakları temiz ve birbirine eşit görmek; din ve dünyada selamettir. Tırnakların çok uzun olması, üzüntü ve korkuya işaret eder. Tırnakların bir hayvan tırnağına benzemesi, zafer habercisidir.Ebu Said’ül Vaaz yukarıdaki yorumlara ilaveten şunları söylüyor: Tırnaklarının olmadığını gören, iflas eder. Tırnakları çok uzayan, dinden uzaklaşır. Kudreti şiddetli olur yahut üzülür.İbn-i Kesir’e göre tırnakların kırılması, ölüme işarettir. Tırnaklarını sarı yeşil ve kırmızı renkte gören vefat eder.

Tırnaklarını her zamanki alışkanlığı ile kesen, sıkıntıdan kurtulur. Tırnaklarını adetinden daha derin kesen, zaafa düşer. Gücünden kaybeder. Tırnak ayrıca, kuvvet, akıllı evlat, menfaat, cesaret ve hizmetkara delalettir.Abdulgani’en Nablusi şöyle diyor: Tırnak görmek; düşmanı yenmeye işaret eder. Bir rivayete göre uzun tırnak, rafiziliğe yani ehl-i sünnetten ayrılmaya delalettir. Çok uzun tırnak; kudret ve zafere işarettir. Tırnaklarını kestiğini gören, sünnete tabi olur. Tırnağını düşmanınkinden uzun gören, onu mağlup eder. Tırnağının düştüğünü gören, her bakımdan güçsüz kalır.

Tırnak kesmek; sünnete uymak yahut ödünç vermek suretiyle malı kaybetmektir. Tırnaklarını bembeyaz gören, muhafaza olur. Tırnak ile düşmanlık ettiğini gören, dünya malı için, hile yapar. Uzun tırnaklarını bıçak ile düzelten, zekat ve fitresini verir.Cafer-i Sadık bu rüyayı, zafer, zinet, kıymet ve mal ile tabir ediyor. Tırnağa bir şey batması, hayır değildir. Dişleriyle tırnaklarını koparan veya tırnaklarıyla dişlerini kaşıyan, günah işler.

Bazı tabircilere göre vücudun çirkin bir yerinde tırnak hasıl olması, iyi değildir.Abdulgani uzun tırnağı, rızk genişliğ ile tevil ediyor. Dindarlar için uzun tırnak, din ve kuvvetin artmasıdır.Kırılmasından korkulacak derecede uzun tırnağa sahip olan, işlerini kendi eliyle bozar. Savaşta bulunan bir insan tırnaklarının kuş tırnağı gibi olduğunu görürse, düşmanını yener. Tırnaklarını boyalı gören altın, boyasız gören gümüşten ödünç verir. Çok uzun tırnak edepsizlik ve ayıp ile de yorumlanır.

One thought on “Rüyada Tırnak tabiri Görmek

  1. rüyamda agzimdan kesilmis tirnak ve demir parcalari tükürdüm. demirler piril pirildi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.