Rüyada Beyt-ül mukaddes Görmek

Rüyada Beyt-ül mukaddes Beyt-ül Mukaddes’i ve Arazi-i Mukaddese’yi görmek, hayırdır. Kendisini Arazi-i Mukaddese de gören, Allah’ın emirlerini halka bildirir. Bir rivayete göre tevbe eder. Berekete ve ibadete nail olur. Cenab-ı Hakk’a itaat eder.Kendini Beyt-ül Mukaddes’te gören, dindar olur. Emaneti muhafaza eder. Hacca gider. Selamete çıkar. Sahratullah-i Müşerrife’yi görenin, itikadı kuvvetli olur. Kudret kazanır.

Beyt-ül Mukaddes’te namaz kılan, peygamberler zümresiyle haşr olunur. Burada Kur’an okuyan, kafirlerle yaptığı dini münazaraları kazanır. Beyt-ül Mukaddes’e Bab’ür Rahman’dan giren, Hakk’ın rahmetine mazhar olur. İçeri girmeyip etrafında dolaşan Hakk’ın rahmetinden uzaklaşır.Cafer-i Sadık Beyt-ül Mukaddes ve Arazi-i Mukaddes rüyasını bereket, mağfiret, kanaat ve rahatla yorumluyor.O civardaki mübarek yerlerden birini ziyaret etmek, (rüyada çirkin sayılacak bir hal yoksa) hayırla tabir edilir.

Harem-i Cenab-ı Halil’in bulunduğu Hobrum şehrini görmek, hayır ve berekettir. Harem-i Hazret-i İbrahim’de bulunmak ta elbette refah ve menfaattir.Mevlid-i Cenab-ı Mesih-i Beyt-ül Lahm’de bulunan, dünyada ve ahirette ismete ve rahmete nail olur. Kabr-i Meryem’i ziyaret etmek, iyi ve dindar bir zevceye işarettir. Hulasa bu rüya hep hayırla yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.