Rüyada Beyin Görmek

Rüyada Beyin Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Beyin ve ilik gizli mala delalettir. İnsana ve eti yenen hayvana ait beyin ve ilik; helal mala, eti yenmeyen hayvana ait beyin ve ilik; haram mala işarettir.İbn-i Şirin şöyle diyor: Beyninin burnundan akıp yere düştüğünü gören, malının büyük kısmını kaybeder. Beyninin güzel koktuğunu gören, zekatını verir. Beynin çirkin kokması, bunun aksidir. Bir ölünün beyninden yediğini gören, onun malından yer.

Bilmediği bir ölünün beynini yiyen, menfaat görür.Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Gizli mal, kuvvetli ve keskin akıl ve makbul hayır.İbn-i Kesir ve bir kısım tabirci demişlerdir ki: Kafasının yarılıp beyninin aktığını gören, gizlediği malını kaybeder. Başının yarılması yüzünden beyni görünenin, gizli malı ortaya çıkar. İlik te böyledir.

Bir insanın beynini çıkaran onun sırrını bilhassa malı hakkındaki esrarını açıklar. Çıkardığı beyni kendi cebine koyan veya yiyen, o şahsın malını alıp yer. Kendi beyninden bir kısmını yahut tamamını birine veren, malını israf eder.Bazılarına göre beyin görmek bilhassa yemek, mala işarettir. Pişmiş beyin, helal mal, çiğ beyin; haram maldır.

Bir insanın kemiğini kırmak suretiyle iliğini emen, veya herhangi bir şekilde yiyen, onun malını zorla alır. Meçhul birinin iliğini bu şekilde yiyen, halkın malını gaspeder.Kemiğinin kırılmasıyla iliğinin aktığını gören, malını ziyan eder.

İlik akmayıp görünürse, rüya sahibinin malı meydana çıkar. İnsanlara iliğinden veren halka malından verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.