Rüyada Süt Görmek

Rüyada Süt Danyal (A.S.) demiştir ki: Taze ve tatlı süt; mal çokluğu, din kuvvetidir. Bayat süt; bunun tersidir. Sütün taze peynir olduğunu ve yediğini gören, helal ve bol rızka kavuşur. Bir kadının, bir erkek üzerine süt dökmesi; o erkeğin hapse gireceğine işaret eder. Sağdığı bir hayvandan süt yerine kan çıktığını gören, hükumetin emirlerine muhalefet eder. Süt yerine zehir çıkarsa, rüya haram malla yorumlanır. Yerden süt çıktığını görmek; orada yaşayanların zulum göreceklerine delalettir. Kendi memesinden süt içtiğini gören, işinde hainlik yapar. Sütün su gibi akması; hayır ve ni’metin artmasıdır.Beygir sütü içmeye alışık bir insanın rüyasında bu sütü içmesi, hayra ve büyüklerle yakınlığa işarettir.

Bu sütü içme alışkanlığı olmayan birinin aynı rüyayı görmesi, iyi değildir. Katır sütü; işlerde müşkülata, güçlüğe deve sütü; büyüklerden mal kazanmaya, ceylan sütü; geniş rızka delalet eder. Keçi sütü gören, karısından mal temin eder. Kaplan sütü, düşmana karşı zaferdir. Fil sütü, haram malla tabir edilir. Manda sütü, bol rızk ve büyük servettir. Merkep sütü; hastalığın ardından şifa bulmaktır. Ayı sütü; zarar, korku ve üzüntüdür. Tavşan sütü; alçak bir kadından, küçük bir faydadır. Domuz sütü; akıl azlığı, ahmaklık, haram mal yahut üzüntüdür. Tilki sütü; hiledir. Köpek sütü; korku veya şiddetli hastalıktır. Arslan sütü; büyük bir zat sayesinde şeref ve mal elde etmek, aynı zamanda düşmanı yenip, maksada ulaşmaktır.

Çakal sütü; akrabalarla kavga ve düşmanlıktır. İnek sütü; o yılın bereketli geçeceğini haber verir. Din ve dünya hayatı için hayır ve mertebedir. Vahşi sığır sütü; hastalığın ardından çabucak şifaya kavuşmaktır. Kedi sütü; kavga, düşmanlık, zaaf ve hastalıktır. Kurt sütü; uykuda ve dünyada şiddetli korkudur yahut rüya sahibi mühim bir fırsatı elinden kaçırır. Koyun sütü; helal mal ve din kuvvetidir. Kuş sütü gören, bütün arzusuna nail olur.Ebu Said’ül Vaaz şöyle diyor: Süt sağmak; hile yapmakla yorumlanır. Hayvanın doğurmasının hemen ardından sağılan ve adına ağız denilen süt; üzüntüye, haram mala veya darlıktan sonra rızka kavuşmaya işaret eder yahut hayırsız birinden yardım talep etmektr.

El Salimi’ye göre, ekşimiş süt; haram mal, yorgunluk, meşakkat ve üzüntüyle tabir olunur. Rüyasında taze ve saf sütü bırakıp, bozulmuş sütü içen, aşağı bir hayata ve küçük bir mala razı olur. Haram yer veya bid’ate sapar. Dinin aslında olmayan şeyleri yayar. Bir arslan yavrusuna süt içiren; hükumetten hayır ve menfaat görür.Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Eti yenmeyen bir hayvanı sağmak, hayra yorulmaz.Cafer-i Sadık, insan sütünü şunlarla tabir ediyor: Helal rızk, evladın malı ve geçim sıkıntısı.Muhallebi, sütlaç, kaymak ve tavukgöğsü gibi sütle yapılan tatlıları görmek, bilhassa yemek; hayır, menfaat, helal mal, sağlık ve selamettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.