Rüyada Su yolları ve kanalları tabiri Görmek

Rüyada Su yolları ve kanalları tabiri Rüyasında su yolları ve arklar yaptığını gören, halkın malından hile yoluyla faydalanmayı düşünür. Yaptığı su yoluna, başkasının suyundan akıttığını gören, halka ihanet eder. Kendisine ait bir su yolunda su aktığını gören, evlenir. Bostanını arkın suyu ile suladığını gören, her şeyini bir kadın için harcar yahut bir akrabası ile içtima eyler.Kirmani demiştir ki: Bir evin veya bostanın su yolunun aktığını gören, sıkıntısından kurtulur. Su yolunun kapandığını görenin, durumu bozulur yahutta hizmetçisi kendisinden hamile kalır. Kime ait olduğu bilinmeyen su yollarında, kullanılmış su aktığını gören; üzülür. Bu suyun içinde girip, pisliğine bulaştığını gören; haram bir iş yapar veya bir hizmetçi kadınla suçlanır.

Kullanılmış suyu akıtmak üzere su yolu yahut lağım yaptığını gören, selamete çıkar. Fayda sağlamak maksadıyla temiz su akıtmak için su yolu yaptığını görmek; hayır ve menfaattir.Abdulgani’en Nablusi diyor ki: rüyada su yolu görmek; rızk ve rızk vasıtasıdır. Su yolu kamuya ait ise, rüya halkın hayatıyla alakalıdır. Şayet hususi ise, rüya sahibinin geçimine delalet eder. Arktaki su, taşmadan akarsa; rüyayı görenin, ferah ve güzel bir hayatı olur. Suyun taşması, halka veya rüya sahibine isabet edecek bir üzüntüye işarettir. Bazı tabircilere göre, akarsuya malik olduğunu gören, layıksa büyük bir makama gelir ve halktan menfaat sağlar.

İçinde tatlı ve saf suyun bulunduğu arkın bir memleketten geçtiğini ve halkın bundan istifade ettiklerini görmek; o bölge halkı için şifa, ucuzluk, bereket ve ticarette canlılıktır. Suyun bulanık, tuzlu ve zarar vercek derecede taşkın olması, halk için iyi değildir. Su yolu rüya sahibinin evine giriyorsa, tabir buna göre yapılır. Su arkının bostanına veya tarlasına aktığını gören, bekarsa; evlenir, evliyse; çocuğu olur. Bir hanedeki su yolundan kan akması, o ev sahibesinin kötü ahlakına işaret eder. Su yolunun mecrasından taştığını ve halka zarar verdiğini görmek; orada yaşayanların kötü bir haber alacaklarına delalettir.Tarlasını sulamak için ark açıp su akıttığını gören, evlenir.

Su yolunu tahrip eden, karısını boşar. Su yoluna arkasını dönüp gittiğini gören, karısını boşar veya vefat eder. Bostan ve tarlasına kan aktığını görenin karısı, başka bir erkekle münasebette bulunur. Su yolundan temiz su içtiğini gören, rahat yaşar. Suyun bulanık olması, korku, üzüntü ve endişelerle dolu bir hayatı haber verir.Bir kısım tabirciye göre, su yolları; hizmetkarlar ve vücuttaki sinirlerdir. Rüya bunlara göre yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.