Rüyada Sıtma Görmek

Rüyada Sıtma Rüyada sıtmaya yakalanmak, borcu ödemeye delalet eder. Çünkü sıtma günahlara kefarettir. Bazan da sıtma, korkutma ve tehdide delalet eder. Eğer sıtma borca delalet ederse o borç 360 dirhemdir. Çünkü bir gün sıtma bir seneye kefarettir. Sene ise insanların azası sayısında 360 gündür.Bazan sıtma yaz gününde soğuk ve kış gününde sıcak ve hararetli olursa güzel elbiselere delalet eder. Bazan da sıtma, hummadan, evlattan yahut ortaktan muzdarip olup sıkılmağa ve vaadini yerine getirmeye delalet eder.

Çünkü sıtma her mü’minin ateşten nasibidir. Sıtma ve ona yakalanan kimse ile Allah’ü Teala’nın arasını ıslah için ölüm meleğinin elçisi ve korkutucusudur.Bir kimse rüyada her gün sıtma oluyor görse, günah işlemekte devam etmesine, gün aşırı oluyorsa, kendisini azaba atacak ve tevbe ettiği günaha delalet eder. Eğer sıtma kendisini bir gün tutup iki gün bırakır ve dördüncü günü tekrar yakaladığını görse, o kimsenin azaba düştüğüne ve tekrar tekrar tevbe ettiği günahına delalet eder.

Fazla titreten sıtma, bir işi benimsemeyip ağır almaya ve batıl şeylerde acele etmeye delalet eder.ölüm derecesinde bir sıtmaya yakalandığını hatta ölerek kefen-lendiğini gören kimse, bir günah yahut bir cinayette ısrar eder ya da Allah’a (C.C.) yakışmayacak şeyi yapmaya cesaret etmesine delalet eder. Bu rüya, sahibinin tevbe istiğfar etmesi için korkudur. Bu rüyayı ancak asî ve zalim kimseler görür.Kendisinin sıtmalı olduğunu görenri ömrü uzun vücudu sağlam, malı çok ve insanların ona gıpta edip’ sığınmalarına delalet eder. Çok titreten sıtma, dinî işlerinde tembellik ve umursamazlığına delalet eder.Bazan da sıtma, rüya sahibinin gireceği ve orada sıkıntı ve susuzluğa düşeceği hamama delalet eder. ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.