Rüyada Bahçe Görmek

Rüyada Bahçe Bir bahçeye girdiğini görenin kalbi, İslam sevgisiyle dolar. Bahçe görmek; ilim ve Kur’an’la yorumlanır. Bir bahçeye baktığını gören, Kur’an’a yahut başka kitaba bakar. Bahçeye girdiğini gören, hidayete erer. Doğru yola yönelir. Bahçeden çıkan, dalalete düşer.

Bahçeden bir şey yiyen, ilimde ve dinde salaha nail olur.Bazıları demişlerdir ki: İçindeki ağaçların ve bitkilerin cinslerini tanıdığı, kendine ait bir bahçe görenin dini ve itikadı sağlam olur. Başka birine ait bir bahçede gezindiğini gören, dindar insanlarla arkadaş olur. Hacca gider.Bahçenin yandığını görmek, o mekanda İslamın zaafa uğrayacağına işarettir.

Bahçeyi ateşe verdiğini gören, Allah (C.C.) korusun İslamdan çıkar. Bahçenin sel yüzünden harap olması, halkın idarecilerden zulüm göreceklerine delalettir. Bahçenin kuruması, İslamın halk arasında uutulucağına işaret eder. Bahçenin sökülmesi de iyi değildir.Bahçede vahşi hayvan veya haşerattan birini görmek; İslam için ya hayır yahutta şerdir. Rüya o hayvanların zararlı veya faydalı olup olmadıklarına göre yorumlanır.A

ğaçlar ve çiçeklere süslü, mükemmel bir bahçeye girip oturduğunu, istediği her şeyi bulup yediğini gören, şehit olarak vefat eder. Cennete girer. Evliyalar ile haşr olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.