Rüyada Rüzgar Görmek

Rüyada Rüzgar İbn-i Şirin demiştir ki: Şiddetli bir rüzgarın estiğini görmek; o bölgede yaşayanların büyük bir korkuyla karşılaşmalarına işarettir. Ağaçları kökünden sökecek derecede kuvvetli esen bir rüzgar; veba, kolera gibi felaketlere sebep olacak hastalıklara veya büyük bir kıtlığa delalet eder.Kirmani demiştir ki: Sam rüzgarları yani sıcak esen rüzgarlar; yakıcı hastalıklara, kış rüzgarı; soğuk hastalıklara delalettir.

Rüzgarın sakin sakin esmesi, sıhhat ve selamettir. Bahar rüzgarları, o bölgede yaşayanların huzuruna işarettir.Rüzgarın kendisini sürüklediğini gören, fayda ve mevki sağlayacağı uzun bir yolculuğa çıkar.Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Şiddetli bir rüzgarla yerden göğe doğru havalandığını görenin, eceli yakındır. Havalandıktan sonra tekrar yere inen, hastalanır. Fakat, şifaya kavuşur.Rüzgara bindiğini görenin; mevkii yüksek, sözü geçkin olur.İsmail El Eş-as diyor ki: Doğu rüzgarlarının estiğini görmek; o mekan ahalisinin hayır ve sıhhatine, batı rüzgarının hafif hafif estiğini görmek; orada yaşayanlarının bol ni’mete kavuşmalarına işarettir. Kuzey rüzgarları; rahata ve şifaya delalet eder.

Lakin bu rüzgarın şiddetli estiğini görmek; iyi değildir. Rüzgarın sesini işitmek; padişahın şöhretine işarettir. Rüzgarın bazı adamları havaya kaldırması; o şahıslar için, şeref ve saadet habercisidir.İki taraftan esen rüzgarların karşılaşması, savaşa delalet eder. Kasırgaların yükseldikten sonra yeryüzüne yayıldıklarını görmek; bir kavmin ayaklanmasına ama, ardından barışın tesis edileceğine işarettir. Rüya sahibinin, bulunduğu yerden kaldırıp atacak derecede şiddetli bir rüzgar görmesi; sakınması icap eden kuvvetli bir düşmanının varlığını haber verir. Rüzgara sahip olmak; saltanat ve kudrettir. Tozlu, topraklı rüzgar; büyük korku ve tehlike demektir.Cafer-i Sadık’a göre, bu rüya şunların temsilcisidir: Müjde, nüfuz, mal, ölüm, azap, hastalık, şifa ve rahat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.