Rüyada Badem Görmek

Rüyada Badem Rüyada badem görmek, hastalıkların sona ermesine veya vazifeden alınmasına delalet eder. Çünkü badem manasına gelen «levz» ters tarafından okunduğu zaman sona erme manasına gelen «zeval» kelimesi çıkar. Bazan badem görmek, kefende veya kabirde bulunan ölüye delalet eder. Ancak badem yeşil olur ve mevsiminde görülürse hayra delalet eder. Tatlı badem azlığı ve çokluğu nis-betince helal mala delalet eder.

Rüyada badem yediğini gören kimse, düşmanlıktan dolayı mal elde eder. Rüyada ağaçtan bir badem kopardığını gören kimse, dava ederek cimri bir kimseden mal elde eder. Badem ağacı insanlar hakkında crnıri ve kendi çoluk – çocuğu hakkında cömert bir kimsedir. Bademin tatlısı imanın halavetine, acısı da doğru söze delalet eder.Rüyada badem yiyen kimse vücudunun sıhhatli olmasıyla beraber bir mala erişir. Badem ağacı, yabancı bir kimsedir.

Rüyada kendi üzerine badem kabuğu saçıldığını gören kimse elbiseye nail olur. Bazı tabirciler, kuru badem ses çıkardığından feryad etmeğe şer ve üzüntüye delalet eder, dediler.Rüyada bademin yaprağından yiyen kimse padişahın adamlarından olan bir kimse tarafuıdan kolayca mal yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.