Rüyada Nar Görmek

Rüyada Nar Danyal (A.S.) demiştir ki: Mevsiminde nar görmek; maldır. Mevsimi haricinde aynı rüya hayra yorulmaz.İbn-i Şirin diyor ki: Nar, zengin bir kadına, mala yahut nakit paraya işarettir. Ekşi nar yiyen, mal yönünden mahzun olur veya zengin bir kadınla evlenir, eline mal geçer.Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Tatlı nar yiyenin eline, bin altın geçer. Kışın nar yemek; iyi değildir. Ekşi nar, her mevsimde hayırsızdır. Mayhoş narın tabiri daha hafiftir.Narı ne zaman olursa olsun, ağaçtan toplandığını görmek; iyiye yorulmaz. Tatlı narı kabuğuyle veya tamamen yiyen, malından faydalanır.

Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla yorumluyor: Toplu mal, iyi bir zevce ve bakımlı memleket.İsmail El Eş-as, bir padişahın nar almasını, görmesini veya yemesini; bir memleketi feth etmesiyle tabir ediyor. Bu rüyayı memurun görmesi makamdır, tüccarın görmesi, kardır. Fakir için de fena değildir.Bazılarına göre nar, evlattır. Bir narı kırdığını yahut yediğini gören cariye alır, rüya sahibi, ehl-i fesattan ise, ceza görür. Memur ise padişah sayesinde mal kazanır. Bir narı açtığını gören, hiç bilmediği bir memlekete gider. Nar ekşiyse gittiğine pişman olur.

Ebu Said’ül Vaaz şöyle diyor: Nar; kadın için, zinete, erkek için; çocuğa, memur için; terfiye, vali için; nüfuza, tüccar için; kazanca, çiftçi için; berekete delalet eder. Kırmızı taneli ve tatlı nar bulmak; helal paraya, ekşi ise; harama işarettir.Taneleri tatlı beyaz ise, mal helaldir. Sağlıklı bir adamın rüyada ekşi nar görmesi hastalığa, hasta birinin nar yemesi ie, mala delalet eder. Nar sattığını gören, dünyayı ahirete tercih eder. Pişmiş yemekte nar tanesi görmek; helal malla yorumlanır. Nar suyunu sıkıp içmek, aileyle uyumlu olmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.