Rüyada Mihrap tabiri Görmek

Rüyada Mihrap tabiri Rüyada görülen mihrap, imama veya bir reise delalet eder. Bir kimse rüyada mihraba bir veya iki yahut üç damla sidik damlattığını görse, her bir damlası temiz bir evlada delalet eder. Bir kimsenin rüyada mihrapta namaz kıldığını görmesi, o kimse için müjdedir. Eğer rüyayı gören kadın ise, erkek bir çocuk doğurur.Rüyada bir imamın mihrapta namaz kıldığını gören kimse, imamın yaptığı şeye uyar. Bir kimsenin rüyada vaktin dışında mihrapta namaz kıldığım görmesi, o kimsenin kendisinden sonra evlad ve torunlarının erişecekleri hayra ve memuriyete delalet eder.

Bir kimse mihraba sidik yaptığını görse, o kimsenin erkek bir çocuğu dünyaya gelir ve o çocuk halka önder olur. Rüyada otsuz ve susuz kır ve sahradaki mihrapları görmek, ihlasa, halktan ayrı yaşamaya ve inzivaya çekilmeye delalet eder.Rüyada evlerdeki mihrapları parmaklarıyla tayin etmek, oranın erkek evlada kalmasına, eğer erkek evlad yoksa vakfa ait olmasına delalet eder. Kıbleden başka tarafa dönmüş mihraplar söz ve amelde doğru yoldan dönmeye delalet eder.Bazan da mihrap: «Zekeriya ne zaman (kızın bulunduğu) mihraba girdiyse onun yanında bir yiyecek buldu.» (Sure-i Ali İmran, ayet 37) mealindeki ayet işaretince helal rızka ve saliha bir hanıma delalet eder.
Eğer mescidin mihrabı kıbleden başka bir yere yönelmiş olursa veya mihrapta fena bir koku veya atılmış bir leş bulunursa, görenin kafir ve bid’atcı veya münafık olmasına delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.