Rüyada Meşrubat Görmek

Rüyada Meşrubat Rüyada, rengi sarı olan herhangi bir meşrubatı görmek, hastalığa delalet eder. Gül suyu, bal ve sirkenin karıştırılmasıyle meydana gelen veya menekşeden , yapılan bir nevi şerbeti içtiğini gören kimsenin, hastalıktan beri olmasına, zararlı şeyden perhiz etmesine veya hastalığına faydalı olacak bir şeyi yemesine delalet eder.Rüyada bir meşrubatı iğrenerek içmeye çalıştığını ve yutamadı-ğını gören kimse, ehemmiyetsiz bir hastalığa yakalanır ve sonra iyileşir.Bir kimse rüyada, bal, elma, gül suyu veya herkesin arzu edeceği bir meşrubatı içtiğini görse, zenginler için açılacak hayır; fakirler için, çirkinliktir. Zira fakirler yoksulluktan dolayı bu gibi meşrubatı arzu edemezler. Ancak onlara arız olacak ve bu gibi şeylerden içmeye kendilerini mecbur edecek bir hastalıktan dolayı içmeye mecbur kalırlar.

Elma suyunu görmek, bir hizmetçi tarafından görülecek menfaa-ta, şiddetli bir kimse tarafından vukubulacak hizmete veya kendisinde üzüntü ve keder bulunan dünyalığa delalet eder. Kendisinde hastalık olan bir kimse, rüyada bir meşrubat içse, hastalığının iyileşmesine delalet eder. Eğer hastalık kendisinde yoksa, aynı hastalığa yakalanacağına delalet eder.Rüyada ishali kesmek için içilen şurup, cimriliğe ve sırları gizlemeye,” mizacı yumuşatmak için’içilen meşrubat da, iyiliğe, cömertliğe, sırları açıklamaya ve israfa delalet eder.

Baş ağrısını teskin için içilen şurup, düşman ve borçlulara nazikane muamele etmeye ve güzel bir siyasetle husumeti gidermeye delalet eder. Harareti gidermek ve serinlik vermek için içilen şurubun tabiri de, böyledir.Ciğerde biriken su keselerini açmak için içilen şurup, geometriye, veya adab-ı şer’iyeye, işleri iyi yapmaya ve sırları gizlemeye delalet eder. Rengi belli olan meşrubat ferahlık, sevinç ve iyi hale delalet eder.Bazan elma ve meyve suyu içmek, onun meyvesine; gül, nilüfer ve gül suyu içmek ise, imkansız şeylere ve vadeden bir kimsenin vadine itimad edilmemesine delalet eder. Gül suyunu içmek, bazan kadınlara gelecek belaya delalet eder.

Bir kimse rüyada tanımadığı bir meşrubatı içse, bilgisinin artmasına ve yaptığı adaklarında doğruluğuna delalet eder, bahusus meşrubat iyi kokulu olursa. Eğer onun kokusu pis veya kullanılması haram olan kab içinde bulunursa, küfran-ı nimete ve islam dininden çıkıp başka bir dine girmeye delalet eder.Bir kimse rüyada, ölünün sağ adama tatlı ve güzel kokulu meşrubat verdiğini görse, rüya sahibinin iyilikle emredip kötülükten neh-yetmesine ve ölünün de Cennette olmasına delalet eder. Bazan tanınmayan meşrubatın içilmesi, ehl-i hakkın ve inayet sahiplerinin içtikleri şeye delalet eder. Bazan da kadehle bir şeyi içmek ölüm şarabını içmeye delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.