Rüyada Memeler Görmek

Rüyada Memeler Bu rüya, kız evlatla tabir olunur. Onlarda görülen fazla ve noksan bunlara nispet edilir. Memelerinin küçüldüğünü, yok olduğunu yahut yerlerinin kaybolduğunu görmek; ya kız evladın vefatına veya sahip olunacak kız evlat sayısının azlığına işarettir. Memede süt görmek; dindarlıktır. İki memesinden de süt aktığını gören, evlenir. Evliyse, zengin olur. Fakat, bu rüyayı ihtiyar, yaşlı bir erkeğin görmesi, fakirliktir. Rüya sahibi küçük bir kız ise, ömrü uzun olur. Lakin çok küçük bir kızın aynı rüyayı görmesi, ecelle yorumlanır. İhtiyar kadın için de tabir ölümdür.Meme, kadın için servetle yorumlanır. Meme uçlarının kesilmiş olduğunu gören kadın, ya kızını veya malını kaybeder. Memesinin kadınınki gibi olduğunu gören erkeğin, malı artar. Kızı doğar. Şefkatli olur. Ömrü uzar. Memelerinin torba gibi olduğunu gören kadının sütü bolarır. Yumuşak meme; aile fertlerinin sayısındaki azlığa, sert meme ise; ailenin kalabalıklığına delalet eder.

Memeler rüyada, hazine mal, kız evlat, geçim, hayat, din ve şefkati temsil ederler.Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Erkek memesi de kadınınki gibi tabir edilir. Sütünün ldiğini gören kadın, sıkıntıya düşer. Memelerine ateşin zarar verdiğini görenin evladı, hükumetten zarar görür. Birçok memelere malik olmak; şunlarla tabir edilir. Aile, mal ve gam. Memelerinden asıldığını gören kadının zinadan çocuğu olur.

Cafer-i Sadık buyuruyor ki: Meme rüyada şunların temsilcisidir: Kız evlat, hizmet, kar, arkadaş ve kardeşler. Kadının memeleri üzerinde kıl görmesi, iyi değildir. Bunları temizlediğini gören kadın, derdinden kurtulur. Erkek için meme üzerinde kıl görmek; iyidir. Memelerinin birdenbire pörsüdüğünü gören kadının, çocuğu hasta olur. Bunlar eski haline gelirlerse, evladı iyileşir. Meme üzerinde yara, çıban görenin çocuğu, hayırsız olur. Memelerin kesilip yarılması, evladın zarar görmesidir. Bu rüya, etrafındaki arkadaş yardımcı ve kardeşlere de nispet edilir.

One thought on “Rüyada Memeler Görmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.