Rüyada Mekke-i mükerreme tabiri Görmek

Rüyada Mekke-i mükerreme tabiri Rüyada Mekke-i Mükerreme’yi görmek, imamla tabir edilir. Mekke’de artma ve eksilme gibi meydana gelen şeyi görmeyi imama veya rüya sahibinin dinine nisbet et.Köle olan bir kimse, rüyada Mekke’nin kendi evi olduğunu görse, o köle azad olur. Çünkü Allah (C.C.) Mekke’yi zalimlerin elinden korumuştur. Eğer bu rüyayı gören hürse, izzet ve yüceliğe, halkın ondan elo’e edecekleri ilme veya onun yüksek bir makamda bulunuşundan dolayı halkın zaruri olarak ona müracaat etmelerine veya onun güzel olan kızını birisinin istemesine delalet eder.

Rüyada Mekke’ye sırtını döndürdüğünü gören kimse, reis veya sultanından ayrılır. Bir kimsenin rüyada Mekke’nin yıkıldığını görmesi, onun az namaz kıldığına delalet eder.Bazan Mekke’nin rüyada kendisine geldiğini veya ona malik olduğunu gören kimse, isteklisi çok olan güzel bir geline nail olur.Asi bir kimse için rüyada Mekke’ye girmek, tevbe etmeye, kafir için Müslüman olmaya, bekar için de evlenmeye delalet eder.Mahkemesi bulunan bir kimse, rüyada Mekke’ye girdiğini görse, davada galip gelmesine, bazan da korku ve tehlikeden emin olmaya delalet eder.

Rüyada hac yapmak için Mekke’ye gittiğini gören kimse, — inşallah — hacca gider. Eğer bu rüyayı gören hasta ise, hastalığı uzar. Bazan da o hastalıktan dolayı ölerek Cennete gider. •Bir kimse rüyada Mekke’de daha önce indiği bir yere tekrar indiğini görse, o kimsenin daha önce valilik ettiği yere tekrar vali olmasına delalet eder.Bir kimse rüyada Mekke’de mücavir olduğunu görse, çokça ihtiyarlamasına delalet eder.

Rüyada ölülerle beraber Mekke’de olduğunu gören kimse, orada ikamet eder.Bazı tabirciler de Mekke’de olduğunu gören kimse, Kabe’yi ziyaret eder, dediler.Rüyada sırf ticaret için Mekke’ye gittiğini gören kimse, dünyaya haris ve temahkar olur. Rüyada Mekke yolunda olduğunu gören kimse, hac vazifesini yapar.Mekke’nin bolluk ve ucuzluk olduğunu görmek, hayra, kıtlık içinde bulunduğunu görmek de, şerre delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.