Rüyada Atmak Görmek

Rüyada Atmak Bir kimsenin rüyada mancınıkla bir şey attığını görmesi, zulüm ve hiledir. bazen bu rüya, ulemaya iftira etmeye ve onları rezil etmeye yahut namuslu kadınlara iftira ederek onları ta’n etmeye delalet eder. bazen da mancınık görmek, mancınığın kurulmuş olduğu yere bir fitnenin gelmesine delalet eder.

Rüyada ok atmak, ırz ve namus hakkında bir garazdan dolayı söz söylemeye, bazen da elçi ve vekil vasıtasıyla bir işin yerine getirilmesine delalet eder. Atılan oklar demir olursa, gönderilen elçi ve vekilin iyi birer insan olduklarına ve maksadın hasıl olmasına delalet eder. Eğer oklarda demir yok a talep ettiği şeyde ümitsiz olur.

Rüyada iki grup insanların birbirlerine ok attıklarını görse, bunlardan isabet ettirenlerin düşmanlıklarında hak üzere olduklarına, isabet ettirmeyenlerin ise, düşmanlıklarında haksız ve batıl olduklarına delalet eder. Rüyada halka ok attığını gören kimse onlar hakkında kötü ve yaramaz söz söyler.Bir kimse rüyada ok attığını fakat hedefe isabet ettiremediğini görse, o kimsenin lisanının pis olup, halkın ırz ve namusuna dair kötü «öz söylemesine delalet eder.

Bir hedefe ok atıp isabet ettiğini gören kimse arzu ettiği ve meydana gelmesi için mektup yahut elçi gönderdiği bir hususta muradına nail olur.Bir kimse rüyada bir insana ok atsa ve ona isabet ettiremezse, o insan hakkında batıl söz söyler ve ona haksız yere bir şey isnad eder.

Eğer attığı oku isabet ettirirse, onun hakkında söylediği sözün hak olduğuna delalet eder. Üzerinde yeni ve beyaz elbise olduğu halde bir dağın tepesinde doğu ve batı taraflarına ok attığını gören kimse eğer ehilse mülk ve saltanata nail olur.

Rüyada küçük ve yuvarlak taş atmak recm’e delalet eder. Bazı tabirciler hazer halinde bir kimseye rüyada taş atmak, o kimse hakkında iftira ve bühtana delalet eder, dediler.Rüyada karada av avlamak için taş atmak kazanç ve ganimettir. Bir kimse rüyada kendisine ok atıldığını ve kanının aktığım görse, büyük bir adamdan menfaate nail olur. Bir kimsenin rüyada kalbine ok isabet ettiğini görmesi, güzel bir delikanlı yahut güzel bir cariye tarafından göz ucuyla bir an bakışa delalet eder.

Bir kimsenin rüyada kendisini düşman kalelerinden birisine mancınık ile taş attığını görmesi, söyleyeceği hak söz yahut sıdkiyle Allah Teala Hazretleri’ne yapacağı duadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.