Rüyada Kürsü tabiri Görmek

Rüyada Kürsü tabiri Rüyada kürsü görmek, sultan tarafından meydana gelecek yüceliğe veya kadına delalet eder.Kürsü demirden olursa, kuvvet ve yardımcıya delalet eder. Ağaçtan ise, nifakla beraber az bir kuvvet ve yardımcıya delalet eder.Rüyada bir kürsü üzerinde oturduğunu gören kimse, birisinin velisi veya varisi olur. Eğer memuriyete ehilse, kendisine bir vazife verilir ve yükselir. Gurbette ise, vatanına döner ve muradına erişir.Üzerinde elbise olan bir kürsü veya sedir üzerinde oturduğunu gören kimse, büyük bir ilme, acil bir hayra, çabucak yapılan bir iyiliğe, izzet ve rütbeye erişir.Kürsü rütbe sahipleri için yüksek bir dereceye, yüceliğe, zevceye, evlada, yüksek evlere, hayvanlara ve giyilecek şeylere delalet eder.Rüyada bir kürsüye rastladığını ve üzerine oturduğunu gören kimse, saltanata erişir veya kürsünün kıymet ve şekline göre bir kadınla evlenir.Bazı tabirciler, rüya sahibinin hamile bir hanımı varsa bir çocuğu olur. Bazı tabirciler de, rüya sahibi şehid olarak ölür, dediler.Bir kimse rüyada kürsüsünün kırıldığını görse, kendisinin veya hanımının ölümüne yahut rüya sahibinin hanımından ayrılacağına ya da kendisinin kadir ve şöhretten düşmesine delalet eder.

Kürsü, üzerine oturan kimse için sevince ve çabucak erişeceği rütbeye delalet eder.Kürsü, üzerine oturan kimse için kürsünün kıymeti, güzelliği, yüksekliği ve yeniliği nisbetinde ahiretçe kurtuluş ve felaha delalet eder. Hasta için rüyada kürsü üzerinde oturmada hayır yoktur.Hamile bir kadının rüyada kürsü üzerinde oturması, doğum yaparken ebenin üzerine oturtacağı sandalyeye delalet eder. Eğer kadının başmda tac varsa, o kadın erkek çocuk doğurur. Eğer başı ucunda balık ağı veya kılıç kmı varsa, o kadın kız doğurur.Rüyada göklerin üzerindeki «Kürsü» yü görmek ilim ehli için derecesinin yükselmesine ve yüksek rütbelere delalet eder.

Bahusus o «Kürsüyü» bütün vasıflarıyla görürse.Bazan bu rüya hamile kadın için sıkıntıdan kurtulmağa, bekar için evlenmeye ve evli için de çocuğa delalet eder.Kürsü, yolcular için yolculuğa, hasta için de onun teneşir ve tabuta konmasına veya rüya sahibinin bineceği hayvanına veya oturacağı evine ya da icra edeceği ve onunla şöhrt bulacağı sonra kendisiyle amel edilecek güzel bir yol açacağına delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.