Rüyada Küpe Görmek

Rüyada Küpe Kulağında küpe gören, güzel sesi ve çalgıyı sever. Küpe terinin mücevher ve incilerle süslü olduğunu gören; Kur’an-ı Kerim’i hıfz eder, ilim sahibi olur yahut bir yaptığı bir hayrı tamamlayamaz. Kulaklarında halka gören, halk tarafından sevilir. Küpesinde kıymetli bir inci gören, Kur’an-ı ve ilmi unutur. Karısının kulaklarında altın veya gümüşten halka gören, karısını boşar.Ebu Said’ül Vaaz diyor ki: Bu rüyanın erkek ve kadın için tabiri aynıdır. Altın küpe, şarkıcıyla yorumlanır. Kulaklarında gümüş küpeler gören, Kur’an-ı hıfz eder.

Kulağında gümüş küpe gören kadın, hamileyse; erkek doğurur. Rüyasında kulağı küpeli bir kadınla konuştuğunu gören, ma’mur bir beldede köle ve cariye ticareti yaparak kazanç sağlar. Zevcesinin bir kulağında altın bir kulağında gümüş küpe gören, onu boşar.Hikaye olunur ki: İbn-i Şirin’e gelen bir şahıs rüyasında karısının kulağında yarısı altın yarısı gümüş küpeler gördüğünü söyler. İbn-i Şirin’de “sen zevceni iki kere tatlik (boşamak) etmişsin” cevabını verir.Cafer-i Sadık küpe rüyasını şunlarla tabir ediyor: Zinet, Kur’an, büyük ilim, şeref, makam ve boşanma sebebiyle üzülmek. Rüya sahibinin karısı yoksa, başka bir sebeple kederlenir.

One thought on “Rüyada Küpe Görmek

  1. Yahu ben rüyamda sağ kulağıma mavi inci küpe takıyordum simli oluyordu küpe önce siyah elbise giyiyordum sonra beğenmeyip çıkarıp krem renkte bir elbise giyordum ama tam olarak neye denkk gelir bulamadım ???

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.