Rüyada Köşk tabiri Görmek

Rüyada Köşk tabiri Rüyada görülen köşk (Kisra’nın köşkleri gibi) adaletin çıkmasına yahut mülkün tazelenmesine, mal, rütbe ve makama delalet eder. Eğer köşk kerpiçten yapılmış ise bir miktar da dünyalığa, kiremitten yapılmış ise ona gelecek haram mala delalet eder. Bazan iki yüzlü bir kadına da delalet eder, denilmiştir.Rüyada görülen köşk, yalana, kibre ve helak olmaya delalet eder. Bazan da köşk görmek, hidayet ve İslama delalet eder.Rüyada köşk, fasık ve kötü bir kimse için zindana, darlığa mal ve şöhretinin noksanlığına delalet eder. Namuslu kimse için de kadrinin yüceliğine ve borcunu ödemesine delalet eder.

Uzaktan görülen köşk mülkdür. Köşk, mütedeyyin, takva sahibi izzetli ve namuslu bir kimseye delalet eder.Bir kimse bir köşke girdiğini görse, büyük bir devlet ve saltanata erişir. Dini güzel ve bulunduğu halden daha hayırlı bir hale kavuşur.Bir kimse bir köşk üzerinde ayakta durduğunu görse, eğer o köşk kendisinin ise o kimse yüce bir mevkiye büyük bir dereceye, kuvvet ve. kudrete erişir. Eğer köşk başkasının ise, o kimseye o köşk sahibinden hayır ve menfaat erişir.

Rüyada görülen köşk mütedeyyin kimseler için salih ameldir. Rüyada bir köşke girdiğini gören kimse, evlenir. Ayağında kelepçe bulunan bir kimse, billurdan bir köşke girdiğini görse, o kimse uzun boylu yaşayamayacağı birisiyle evlenir.Şehir içinde büyük köşklere ve yüksek çardaklara ve kule burcunda yüksek köşklere çıkmak, dünya rütbelerinden erişeceği mertebe ve makama delalet eder.Bazı tabirciler, köşk nimet, mal, memuriyet, mertebe, reislik, saltanat, murada erişmek ve sevinç gibi sekiz şeye delalet eder, dediler.Cennet köşklerinden bir köşkte olduğunu gören kimse, reisliğe erişir ve düşmanına galip gelir veya güzel bir cariye satın alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.