Rüyada Köle Görmek

Rüyada Köle Esaret altında bulunmak ta köle olmak gibidir. Kölesini azat ettiğini görmek; ya o kölenin vefatıdır yahutta azatlık gibi hayır ve menfaattir. Genç kölesinin büluğ çağına geldiğini görmek; onu azat etmektir. Köleyi bağlayıp dövmek te böyle yorumlanır. Kölelerle konuştuğunu görenin, malı artar. Köle satın almak; hayırdır. Bir rivayete göre, köle satın almak; üzüntü, satmak; menfaattir. Selamettir.Kendini satılan köle görmek; iyi değildir. Bazı tabirciler bu rüyayı, fakirlik, alçaklık ve zahmetle yorumlamışlardır.

Rüya sahibinin davası varsa kaybeder. Kirmani’ye göre rüyada köle görmek; müjdedir. Bir köle aldığını gören ise, şer bir haber duyar.Rüya aleminde birçok cariyeyi bir arada görmek; hayır, menfaat, servet ve saadettir. Şayet, rüyayı gören hayatta da bunlara malikse; yorum daha kuvvetlidir. Bir veya birkaç cariyeyi çıplak yahut azaları noksan bir halde görmek; iyi değildir.Kirmani şöyle diyor: Cariye görmek; bereketli bir senenin habercisidir. Beyaz bir cariye aldığını gören, memursa; vazifesinde yükselir. Azl edilmişse; yerine döner. Tüccarsa kazancı artar, fakirse, zengin olur. Sarı bir cariye satın aldığını gören, arzusuna güçlükle nail olur.

Bir rivayete göre hastalanır. Siyah cariye; sıkıntıdan kurtulmaktır.Hangi ırktan olursa olsun cariye satmak; sıkıntı ve ihtiyaçtır. Kıymetli bir şeyi satmaktır. Güzel bir cariyenin kendine geldiğini gören, selamete çıkar, alacağı varsa tahsil eder. Gurbetteki yakınına kavuşur. Fakat, bu gelen cariye çirkinse; rüya sahibi ikrah (nefret) edeceği bir durumla karşılaşır. Bir cariyenin kendini halka sunduğunu görmek; o civarda bir fitnenin çıkacağına delalet eder. Cariyeyi azat etmek, tokatlamak, dövmek veya onun büluğ çağına ermesi; köle bahsindeki gibi tabir olunur. Köle olduğunu gören, zaruret içindeki, sıkıntıdaki birinden yardım bekler.Çok zengin hizmetkarlara sahip birinin bu rüyaları görmesi; servetinin artacağına işaret eder. Rüya hayırdır. Cariyeye sahip olmak; köleye malik olmaktan daha iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.