Rüyada Katır Görmek

Rüyada Katır Cabir-ül Mağribi demiştir ki; Bu rüya bir erkek ve yolculukla tabir olunur. Rüyasında bir katıra binen, çok yaşar ve muradına erer. Kendisini bir katırın çektiğini gören; sıkıntı ve üzüntüye düşer.İsmail el- Eş-as demiştir ki; Rüyasında katırın anırdığını görenin malı artar ve bir kadın sayesinde maksadına ulaşır. Katır öldüren, para bulur. Katırın öldüğünü veya kaybolduğunu gören kıymetli bir zattan ayrılır. Katırın eti ve derisi; maldır. Sütü; korku ve endişedir.

Kime ait olduğunu bilmediği bir katıra binen, uzun yola gider. Bir rivayete göre çok yaşar. Bir katıra binip sür’atle giden, acil olarak gurbete çıkar. Katırdan inmek, düşmek veya onun tarafından çiğnenmek tabirde at gibidir.Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki; Bu rüya bir kavle göre, ahlaksız bir adamla düşmanlık ve tartışmaya delalettir yahutta uzun ömürdür.(Dişi katır): Cabir’ül Mağribi diyor ki: Dişi katırın öldüğünü yahut kaybolduğunu gören, karısından ayrılır. Dişi katır, zevce ve cariye ile yorumlanır.

Kirmani demiştir ki; yolculuk malzemeleriyle beraber bir katıra binen, sefere gider. Bir kavle göre, güzel geçinerek çok yaşar. Tabirciler katırın rengini, at ve beygir gibi yorumlamışlardır.Cafer-i Sadık diyor ki: Erkek veya dişi katır rüyası şunlarla tabir olunur. Sefer, kısır kadın, uzun ömür, zafer, güzellik, ilim ve ahmak bir şahıs.Bir kısım tabirciye göre, alim veya fakihin(*) katıra binmesi, kadı olacağının habercisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.