Rüyada Kaş tabiri Görmek

Rüyada Kaş tabiri Kaş, gözün zinetidir. Rüyada erkek için kaş, huy ve tabiatın güzelliği, din, emanet ve vakarındaki mertebesidir.Rüyada görülen kaşların tabiri, iyilik ve kötülükten onlarda görülen hal ve keyfiyet üzerine meydana gelir.Rüyada görülen kaşların kıllarının sık ve kalın olması medhedilen bu rüya, kadınları hususi surette süs için kaşlarını siyahlandırdıklarından dolayı işlerin fazlalığına, doğruluk ve kararlılığına delalet eder. Kaşlar ana ve babaya iki çocuğa yahut iki ortağa, iki hanıma, iki vekile, yahut iki kapıcıya delalet eder.Kaşların çatma olduğunu görmek, ülfet ve muhabbete delalet eder.

Bunun aksini görmek, tabirin hilafmadır.Kaşların haddini tecavüz etmeden fazla olarak görülmeleri, onların delalet ettiği kimsenin halinin güzelliğine delalet eder.Kaşların beyazlığı ve bükülüp göz üzerine dökülmeleri kaşların delalet ettiği çocuk, ortak, hanım, vekil yahut kapıcının hallerinin değişmesine delalet eder.

Bazan da bu rüyayı görenin ömrünün uzun olmasına delalet eder ki, kendisini çok ihtiyarlamış ve belini bükülmüş olarak görür.İki kaş dince mertebeye, kaşlarda meydana gelen iyilik ve kötülüğe rüya sahibinin huy ve adetine ve dinini korumasına nisbet eder.Bazan da kaş, kapıcı, vali, vasi ve koca gibi gözün delalet ettiği şeylerin muhafazası üzerine delalet eder.Kaş, bir yaydır ki, onun okları güzel kimselerin bir an bakmalarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.