Rüyada Kan Görmek

Rüyada Kan Vücudunda yara olmadığı halde, kan aktığını gören; memuriyette ise, rüşvet alır ve verir. Halktan birinin aynı rüyayı görmesi zararla yorumlanır. Kanın yaradan çıkması, keder ve ziyandır.Kirmani diyor ki: Rüyasında kan içtiğini gören, haram kazanır veya haksız yere kan döker. Vücudunun bir yerinden çıkan kanın, cesedini ve elbisesini lekelediğini görmek te haramla yorumlanır. Şayet kan bir yerini lekemezse, günahtan kurtulur. Yüzden akan kanın leke yapması da, harama işarettir.Rüya sahibinden akan kan; tanıdığı birini lekelerse, Ona malını verir. Kanının lekelediği kişiyi tanımıyorsa, zarar görür. Bir kılıç yahut mızrak darbesiyle aldığı yaradan kan çıktığını gören, sıhhate kavuşur. Malı artar, gurbetteyse memleketine selametle döner.

Damarlarından kan aktığını gören bir zengin, malını kaybeder. Aynı rüyayı fakir görürse, durumu düzelir. Üreme organından kan aktığını görenin karısı çocuk düşürür. Mak’addan çıkan kanın elbiseyi ve bedeni lekelemesi; haram mala işaret eder. Dişlerinden kan çıkan, akrabası yüzünden üzüntü çeker.Cabir’ül Mağribi demiştir ki: Bir yere toplanmış kanın içine düştüğünü gören, haksız yere katillikle suçlanır.

Bir bölgede kan deresi veya kan çeşmesi görmek; orada kan döküleceğinin işaretidir.Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Burnundan kan aktığını görenin kazancı haram olur. Çok kan akıp rüya sahibinin elbisesini kirletir ve bitkin düşmesine sebep olursa tabir; fakirliktir. Akan kan zaafa sebep olmayacak kadar az ise, rüyayı gören sıkıntıdan kurtulur.Ebu Said’ül Vaaz şöyle diyor: Burnundan ince bir kan aktığını görmek, haram maldır. Kan koyu ise, hamile kadın çocuk düşürür. Gözlerden kan akması, hüzün ve ayrılıktır. Kan altını da temsil eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.