Rüyada Kalp Görmek

Rüyada Kalp Rüyada kalp görmek; Zihin, zeka, idrak, din, amir ve hakimle tabir olunur.Salimi demiştir ki; Bu rüya dinde salah, doğru mantık ve güzel kelam ile yorumlanır. Kalbin çalınıp, götürülmesi; şunlarla tabir olunur; Büyük korku, cinnet, dinde fesat ve musibet. Rüyasında kalbini siyah gören, dalalete düşer. Çok günah işler. Kalbin üzerinde bir kılıf, örtü vb. görmek te böyledir. Kalp hidayeti görmez.Göğsünün yarılıp kalbinin çıkarıldığını gören, akıl ve idraktan mahrum olur veya dini bozulur.

Rüya sahibinin amir yahut hakimi varsa ondan ayrılır. Kalbinin yarılıp yıkandığını gören, dinde doğru yolu bulur. Kalbinin içine güzel kokulu veya tatlı bir madde konulduğunu görmek; imanın nuruyla nurlanmaya ve işlek zekaya işarettir. Kalbin içine fena bir şey dolması bu yorumun tersidir.Kalbi kan ve irin içinde yaralı görmek; bir sebepten dolayı elem duymak ve mahzun olmaktır. Belki de rüya sahibinin içinde fesat fikirler meydana gelir. Kalbini pişirip yiyen, Allah’ın kullarına müşfik davranır. Hep iyilik eder.

Kalbi çiğ yemek, bu yorumun tersidir. Kalbin taş gibi olması merhametsizliğe delalettir. Yumuşak kalp, şefkat ve cömertlik ifadesidir. Beyaz parlak kalp; temizlik ve iyi niyetin temsilcisidir.”(Ey Resulüm), senin saadetin için, göğsünü (hikmetle doldurup) genişletmedik mi?”EL İNŞİRAH SÛRESİ 1. Ayet”De ki, Allah dilediği kimseyi şaşırtır ve kendisine kalbi ile yöneleni hidayete erdirir.”ER RA’D SÜRESİ 27. Ayet”Bunlar Allah’ın zikri ile kalpleri huzura kavuşarak iman edenlerdir. Evet bilin ki ancak Allah’ı anmakla kalpler yatışır ve huzur bulur.”ER RA’D SÜRESİ 28. Ayet”Allah bir adamın göğsünde iki kalp yaratmamıştır.”EL AHZAP SÜRESİ 4. Ayet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.