Rüyada Anahtar Görmek

Rüyada Anahtar Rüyada anahtar görmek, rızka veya yardıma yahut Cenab-ı Hak tarafından olacağı şeyle ilim ve Kur’an’ın kapısını açmaya delalet eder. Özellikle kendisiyle beraber birçok anahtar varsa, rızık ve ilme nail ve bunlara sebep olan şeylere yardımcı ve düşmana galip gelmeye mazhar olur.

Bazen anahtar evlada, casuslara, yolculuğa, kölelere, kadınlar için kocaya ya da mala delalet eder. Bazan anahtar Cenab-ı Hakkın gayb hazinesinden ümit ve arzu ettiği şeye nail olmasına delalet eder.Rütbe ve makam sahipleri için anahtar görmek şehirlere, köle için kurtuluşa delalet eder.Anahtar görmek: «Allah’tan nusret ve yakın fetih(dir)» (*) mealindeki ayet işaretince, düşmana galip gelmeye delalet eder.Rüyada elinde ağaçtan bir anahtar olduğunu gören kimse, biricinin yanına emanet mal bırakmasın, bırakırsa o kimse onu inkar eder. Çünkü ağaç parçası nifaktır.

Rüyada elinde dilsiz bir anahtar olduğunu gören kimse, yetime zulmeder.Elinde cennet anahtarı olduğunu gören kimse, ibadet ve ilme nail olur. Yahut hazine veya miras yoluyla helal mal elde eder.Anahtar, duanın kabul olmasına da delalet eder. Bir kimse elinde birçok anahtar bulunduğunu görse, büyük bir saltanata erişir.Anahtarlar, hazinelere de delalet eder. Çünkü hazineler onlarla açılır.Anahtar, hac ile de tabir edilir.Demirden yapılmış anahtar, kuvvetli ve şöhretli bir kimseye ve işlerinin açılmasına delalet eder.

Rüyada bir kapıyı veya bir kilidi açtığını gören kimse, düşmanına galip gelir. Bazan da kuvvetli bir kimsenin yardımı ile galip gelir. Rüyada bir kapıyı anahtarla açtığını gören kimse, Hakkın yardımı ile murad ettiği şeye kavuşur.

Eğer anahtarsız açarsa, o kimse dua veya iyilik ve ebeveyninin duası ile maksadına nail olur.Bir anahtar aldığını gören kimse, hazineye veya yer bitkilerinden yapılmış bir mala, eğer o kimse mal sahibi ise, onun malında Allah (C.C.)’ın hakkı vardır. Bu sebepten Allah (C.C.)’dan korksun ve malından Allah (C.C.)’ın hakkını çıkarıp versin.Rüyada Kabe’nin anahtarlarının elinde olduğunu gören kimse, sultanın kapıcısı ve perdedarı olur.Bir kadın rüyada kendisine anahtar bırakıldığını görse, o kadın birisiyle nikahlanır.Rüyada kapıyı güçlükle açtığını gören kimse, kapıyı açıncaya kadar maksadına kavuşamaz.

Bazan anahtar, erkeğin tenasül uzvuna veya kabir içinde bulunan ölüye yahut ayağa kalkmış çocuğa delalet eder.Bir şehrin anahtarı, o şehrin valisi veya melikidir. Bazan alim için anahtar ilimden keşfedeceği şeye delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.