Rüyada Hurma tabiri Görmek

Rüyada Hurma tabiri Kirmani demiştir ki: Taze hurmaya malik olan, rızkını yorgunluk ve zahmetle elde eder. Bir rivayete göre, büyükler sayesinde, sevinmektir. Taze hurma yemek; iman güzelliği ve işlerde intizamdır yani düzendir. Kirmani’ye göre, eline birçok hurma koruğu geçtiği halde bunlardan yemeyen önceleri devlet idarecilerinden eziyet görür. Fakat, zamanla onlar tarafından sevilir.Ebu Said’ül Vaaz diyor ki: Taze hurma rüyası, bakımlı bir vilayetle tabir olunur. Mevsimi dışında taze hurma yemek; şifadır. bir görüşe göre, ferah ve sevinçtir.Bazılarına göre taze hurma görmek; dinin güzelliğine işarettir.

Olgunlaşmış fakat, tamamiyle kuruyup toplanmamış hurma; bekası(*) olmayan, devamı gelmeyen helal maldır. Bu hurmayı ağaçtan koparıp yiyen, evlat sahibi olur. Ondan yerse, çocuğundan miras alır. Böyle hurmanın yeşil hurma olması, sevinç ve menfaattir. Kirmani’ye göre, olgunlaştığı halde tam kurumamış ağaçtaki hurmadan yiyen; hiç ümit etmediği yerden rızıklanır.Rüyada hurma koruğu; tam ve mübarek malla yorumlanır. Bundan toplayıp yediğini gören, malından yer.Bildiğimiz kuru hurma, güzel rızk ve ilim yahutta mirastır.

Rüyasında bir miktar hurma bulup yediğini gören; büyük bir zattan hazır mala konar.Hurmayı çekirdeğiyle beraber yiyen, haramla helali karıştırır. Eline tek hurma geçtiğini görenin karısı hamileyse, oğlan doğurur.Rengi ve lezzetiyle benzersiz bir hurma yiyen Allah’ın emir ve yasaklarına uyar.Irak’a mahsus kuru hurma yemek; zorlukla kazanılacak büyük bir servettir ve gayet iyi bir rüyadır. Hicaz hurmasından yemek; daha iyi bir servettir. Bir kavle göre, rüya sahibi hacca gider. Dolayısıyle bu çok güzel bir rüyadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.