Rüyada Havz’ı kevser Görmek

Rüyada Havz’ı kevser Kıyamet gününde, halkın Kevser Havuzunun başına toplanarak Kevser Şarabı istediklerini görmek; adil bir hükumetin iş başına geleceğine işarettir. Havuzdan Kevser Şarabı içen, müslüman olarak vefat eder. Halkın bu havuzun başında su istedikleri halde alamadıklarını görmek; onların adaletten mahrumiyetine delalettir.

Kevser Şarabı istediği halde verilmediğini gören, itikatsız, dinden uzak ve Hz. Peygamberin ashabına düşman biridir.Kevser Havuzunun kenarında, üzerinde ismi yazılı bir kaseden içtiğini gören, büyük bir alime dost olup ondan dünyada ve ahirette menfaat görür. Kevser Şarabından de-falarca içtiği halde, havuzun suyunun bulanık ve acı oldu-ğunu gören, münafık ve itikatsız olur.

Kevser Şarabını Hadis-i Şerifte beyan olduğu gibi görüp içen, kıyamet gününde Kevser Şarabından içen din büyükleri arasında yer alır.Cafer-i Sadık Kevser Havuzunu şunlarla yorumluyor: Halka faydası olan bir zat, zengin bir şahıs, mal toplamak ve halka faydalı alim. Kevser Havuzunu tamir eden, hayır işler. Yıkıldığını görmek; bunun zıddıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.