Rüyada Havva validemiz Görmek

Rüyada Havva validemiz Rüyada Havva (A.S.) görmek, ziraat ve meyvede ve çocuk doğurmada bereket, dokumacılık, bekçilik ve demircilik gibi sanatlardan çok faide elde etmeye delâlet eder.Bazan da Âdem ve Havva (A.S.) i görmek, zevceler ve çocuklardan zahmet ve meşakkat çekmeğe mazeret ve tevbenin kabulüne, kaçırdığı şeyden dolayı pişman olmaya delâlet eder.

Bir kadının rüyada Hz. Havva (A.S.) i görmesi, kendisiyle konuşması lâyık olmayan birisiyle dostluğundan dolayı kocasını üzüntü ve kedere bırakır.Bazan da o kadın belâ, zahmet ve şiddete müptelâ olur. Çünkü insanlardan en evvel hayız gören Hz. Havva’dır.Bazan da, o kadın gebelik ve doğum gibi hallerde bulunur. Bazan da salih çocuklarla rızıklanır. Kocasından ayrılmış yahut kocası kaybolmuşsa, kocasının dönmesiyle birleşmelerine delâlet eder.

Bazan da o kadın çektiği zahmet ve meşakkatla helâl rızık ile rızıklanır.Bazan da kadının neslinden kan dökecek ve Allah’ın haram kıldığı bir nefsi öldürecek ve şehid olarak vefat edecek birisinin çıkmasına delâlet eder.Rüyada Havva (A.S.) i güzfel bir surette görse anasıdır. Çünkü Hz. Havva Müslümanların anasıdır. Üzüntülü İse üzüntüsünden halâs olur.Hz. Havva’yı gören kimse hanımının emriyle bir iş yapıyorsa pişman olur ve riyaseti elinden çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.