RTE Üniversitesinde "Troid Okulu" Toplantısı Yapıldı Nedir Vikipedi Kısaca - Rize


RTE Üniversitesinde “Troid Okulu” Toplantısı Yapıldı

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı ve Endokrin Cerrahisi Derneği işbirliği ile düzenlenen “Tiroid Okulu” toplantısı Dedeman Oteli Konferans Salonu’nda yapıldı.

Rektör Prof. Dr. Arif YILMAZ’ın açılış konuşması ile başlayan toplantıya Ordu, Sivas, Giresun, Trabzon, Erzurum, Elazığ, Tunceli, İstanbul, Trabzon gibi birçok ilden Genel Cerrahi, Dahiliye, Endokrinoloji, Patoloji ve Aile hekimliği branşlarında geniş katılım sağlandı.

Bilim adamlarının tiroid hastalıkları ve cerrahisi konusunda bilgi ve tecrübelerini paylaşmak amacıyla konuşmacı olarak katıldığı toplantı, Prof. Dr. Mithad Kerim ARSLAN ve Prof. Dr. Adnan ÇALIK’ın moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Prof. Dr. Yasemin ŞENYÜREK Troid Nodüllerine Yaklaşım,  Prof. Dr. Adnan İŞGÖR Tamamlayıcı Tirodektomi ve Prof. Dr. Yusuf BÜKEY ise Zor Troidektomi başlıklı sunum yaptı.

Programın öğleden sonraki bölümünde ise, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ameliyathanesi’nde Prof. Dr. Yusuf BÜKEY, Doç. Dr. Dursun Ali ŞAHİN, Yrd. Doç. Dr. Ahmet PERGEL tarafından gerçekleştirilen iki adet troidektomi ameliyatı Dedeman Oteli Konferans Salonu’na canlı yayında aktarıldı.

Katılımcıların soruları ve katkılarıyla interaktif gerçekleştirilen toplantıda birçok bilgi güncellenirken merak edilen sorulara da cevap bulma imkânı oldu.  Tiroid hastalıkları yönünden endemik olan bölgemizde kurs niteliğindeki böyle bir toplantının düzenlenmesi katılımcıların beğenisini kazandı.

Toplantı sonunda Rektör Prof. Dr. Arif YILMAZ, Endokrin Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin ŞENYÜREK, Prof. Dr. Adnan İŞGÖR ve Prof. Dr. Yusuf BÜKEY’e, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut KESKİN de Doç. Dr. Dursun Ali ŞAHİN’e teşekkür plâketi verdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Rize de pediatri endokrin dr.istiyoruz.lütfen bu eksiğimizi değerlendirsinler.

BİR YORUM YAZ